| | |Menu główne

VRscans – nowa usługa skanowania od Chaos Group

Firma Chaos Group udostępniła swoim klientom nową usługę skanowania wszelkiego rodzaju tkanin, skór, tworzyw sztucznych, drewna, kamieni, metali o dowolnym wykończeniu powierzchni. Dzięki opracowaniu rewolucyjnej technologii, klienci otrzymują cyfrową wersję skanowanej powierzchni, która wykorzystana do tworzenia modeli, czy renderingu, zawsze odzwierciedla rzeczywiste właściwości materiału.

Dodatkowo Chaos Group umożliwia wszystkim swoim klientom posiadającym najnowszą wersję V-raya dla 3ds MAX i V-Ray for Maya, dostęp do biblioteki ponad 400 materiałów VRscans. Kolekcja jest cały czas rozbudowywana, a Chaos Group wciąż dodaje nowe próbki materiałów, farb, tkanin, skóry, drewna, tworzyw sztucznych, metalu, które z powodzeniem można wykorzystywać w wizualizacji 3D.

W odróżnieniu od typowych materiałów, VRscans nie odzwierciedlają przybliżonych parametrów reakcji na światło (Blinn, Ward, GGX).  Skanowanie BTF (Bidirectional Texture Function) pozwala na dokładne zmierzenie wszystkich parametrów wpływających na wygląd danego materiału bez względu na rodzaj zastosowanego oświetlenia.  Wszystkie informacje o materiale, zgromadzone w trakcie skanowania za pomocą sześciowymiarowej funkcji BTF, zawarte są w jednym pliku .vrscan  Plik ten nie zawiera oddzielnych map tekstur, ale można modyfikować jego parametry jak kolor, mapowanie uv, wielkość bump itd.

Odwzorowanie materiałów Vrscans przy renderowaniu:

Physical matrials

Car Paints

Holograms

Transculent materials

Wszystkich dla, których odwzorowanie rzeczywistego wyglądu materiału jest ważne, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami:

Michał Wiedro
t: 22 37 97 661
mobile: 722 016 367
@: michal.wiedro@procad.pl

lub odwiedzenia naszego sklepu!