| | |Menu główne

Błąd 1325 podczas instalowania lub uruchamiania AutoCADa

Problem:

Poniższy komunikat o błędzie pojawia się podczas instalacji programu AutoCAD, podczas uruchamiania programu lub podczas próby otwarcia pliku rysunku. Należy pamiętać, że nazwanym folderem mogą być inne foldery przywoływane na dysku twardym, takie jak:

 • Błąd 1325. „Ulubione / Favorites” nie jest prawidłową krótką nazwą pliku.
 • Błąd 1325. „Dokumenty / Documents” nie jest prawidłową krótką nazwą pliku.

Przyczyny:

Najczęstszą przyczyną tego problemu jest przekierowanie folderu. Przekierowanie folderu nie jest obsługiwane przez żadne produkty Autodesk i może powodować błędy instalacji lub uruchamiania.

Rozwiązanie:

Aby obejść ten komunikat o błędzie, spróbuj wykonać następujące czynności:

 • Przejdź do następującej lokalizacji rejestru – HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Autodesk
  1. Dodaj wartość ciągu o nazwie CurProd. Zmodyfikuj wartość na AutoCAD.
  2. Dodaj Dword (wartość 32-bitowa) z nazwą installed. Zmień wartość na 1.
PRZED: W ramach domeny użytkownika z lokalnymi prawami administratora
PO: przekazano niezbędny klucz dla użytkownika domeny
 • Zmień trzy foldery powłoki użytkownika znajdujące się w HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ User Shell Folders.
 • 3 klucze do modyfikacji to Pulpit, Ulubione i Osobiste. Będziesz musiał zmodyfikować wszystko, co zostanie przekierowane. Aby dowiedzieć się o czymkolwiek tutaj przekierowanym, będzie to wyglądać tak w polu danych \\ nazwa serwera \ nazwa użytkownika \ desktop (przykład na pulpicie) lub \\ przykład \ nazwa użytkownika \ ulubione (przykład dla ulubionych)
 • Należy to zmienić na literę dysku, którego używasz dla użytkownika. Na przykład U: \ więc powinno to być U: \ Favorites i U: \ Desktop.
 • Dysk osobisty jest trochę inny. Podczas wypychania go za pośrednictwem zasad grupy musisz ustawić go jako U: \% USERNAME%, ponieważ będzie wiele nazw użytkowników. Poniżej znajdują się przed i po zrzutach ekranu.
PRZED: Foldery powłoki użytkownika są przekierowywane.
PO: Folder powłoki użytkownika został poprawiony.

Teraz spróbuj ponownie zainstalować lub uruchomić AutoCAD.

Ostrzeżenie!
Problemy spowodowane niewłaściwą edycją rejestru Windows mogą uniemożliwić korzystanie z systemu operacyjnego komputera. Microsoft zapewnia wiele kluczowych informacji, które musisz wiedzieć o rejestrze w Microsoft Knowledge Base. Korzystaj z edytora rejestru Microsoft tylko na własne ryzyko i tylko po utworzeniu kopii zapasowej rejestru. 

Źródło: Autodesk

Zamknij