| | |Menu główne
Rhino banner

Co nowego w Rhino 6

Co nowego w Rhino 6

Premiera nowej wersji Rhinoceros za nami a w niej szereg nowości i udoskonaleń. Sprawdź jakie najważniejsze funkcje pojawiły się w Rhino 6 i poznaj potężne narzędzie jakim jest Grasshopper. Od teraz, będący integralną częścią programu.

W Rhino 6 pod Windows znajdziemy całkowicie zintegrowanego Grasshopper’a – wyjątkowo popularny dodatek do programowania kształtu. Grasshopper nie jest już w fazie beta, jest stabilnym środowiskiem do wizualnego programowania. Niektóre funkcje w Rhino zostały napisane na nowo a sposób pracy, który wymagał gruntownego przebudowania, został odświeżony tak aby być w pełni produktywny. Oto najważniejsze z nich.

Rhino 6 – Grasshopper

Rhino Grasshopper

Długi okres fazy beta zakończył się: Grasshopper, atrakcyjny język wizualnego programowania geometrii, jest w pełni częścią Rhino. Używany w najbardziej ambitnych projektach poprzedniej dekady, Grasshopper, podobnie jak Rhino, stał się silnym ekosystemem do poszerzania możliwości projektowych. Grasshopper zapewnia solidny fundament dla wielu wyjątkowych dodatków, zaczynając od analizy środowiskowej a kończąc na sterowaniu robotami.

Rhino 6 – Prezentacja

Rhino presentation

Prezentacja jest kluczowa: niemal na każdym etapie projektowania, istnieje potrzeba odpowiedniego przedstawienia swojego pomysłu, „sprzedania” idei swoim klientom, współpracownikom lub szerszemu gronu odbiorców. Rhino zostało udoskonalone tak aby pomóc użytkownikom w odpowiednim przedstawieniu wyników swojej pracy. Dzięki kluczowym zmianom w wyświetlaniu, renderowaniu, materiałach czy też w podstawowym przechwytywaniu widoku, możliwa jest szybsza i łatwiejsza prezentacja projektu, co ułatwia dyskusję i podejmowanie decyzji przed wprowadzeniem kolejnych zmian.

Rhino 6 – Wyświetlanie

Rhino display

Nowe metody wyświetlania w Rhino są szybsze, bardziej stabilne oraz w pełni wykorzystują możliwości współczesnych kart graficznych, takie jak shadery korzystające z procesora graficznego GPU oraz optymalizacja pamięci. To wszystko skutkuje mniejszą ilością problemów z wyświetlaniem specyficznych dla GPU oraz szybszym, stabilniejszym i ładniejszym wyświetlaniem nawet przy dużych modelach. W niektórych sytuacjach prędkość wyświetlania może być wyższa nawet o 300%.

Rhino 6 – Dokumentacja

Rhino documentation

Modelowanie to tylko jedna z części procesu projektowania, potrzebna jest również możliwość przekazania, jak zbudować to co widzimy na ekranie. Udoskonalone zostało wiele aspektów procesu tworzenia dokumentacji, od kompletnie przebudowanego interfejsu styli oznaczeń, poprzez RichText, do lepszego wsparcia DWG. Teraz dużo łatwiej i czytelniej możemy pokazać „co i jak” w danym projekcie.

Rhino 6 – Licencjonowanie i zarządzanie licencjami

Rhino licences

Sporo pracy zostało włożone aby Rhino był łatwiejszy w instalacji, konfiguracji i zarządzaniu licencjami. Została opracowana nowa metoda licencjonowania Rhino poprzez menadżera licencji w chmurze (Cloud Zoo). Warto również zapoznać się z nowymi  wymaganiami systemowymi.

Rhino 6 – Make 2D / Rysunek2D

Rhino make 2d

Polecenia tworzenia szybkich, płaskich rzutów z modelu Make2D / Rysunek2D zostało napisane na nowo aby zapewnić szybsze, dokładniejsze i czystsze rezultaty z większą ilością możliwych konfiguracji.

Rhino 6 – Usprawnienia

Rhino usprawnienia

Małe niedociągnięcia mogą doprowadzić do bólu głowy w trakcie długich sesji modelowania. W Rhino 6 zostały naprawione setki drobnych błędów. Funkcje będące wcześniej osobnymi poleceniami zostały połączone, sprawiając że Rhino jest dużo bardziej efektywny.

Rhino 6 – Platforma programowania rozszerzeń

Rhino rozszerzenia

Rhino jest czymś więcej niż tylko programem do modelowania. Dzięki bogatemu ekosystemowi rozszerzeń i zestawowi otwartych narzędzi do programowania, Rhino wyjątkowo szybko staje się platformą dla tych, którzy chcą poszerzać możliwości i przekraczać postawione granice w procesie projektowania. Rhino 6 wprowadza znaczące udoskonalenia w ogólnodostępnym SDK z usprawnieniami w API, lepszą dokumentacją i większym dostępem do poleceń Rhino z poziomu Grasshoppera.

Rhino 6 – Serengeti

Rhino serengeti

Rhino jest ulepszany cały czas. Użytkownicy Rhino 6 mają dostęp do społeczności Serengeti i wersji Work-In-Progress (WIP) programu. To właśnie w wersjach WIP rozwijane są przyszłe funkcje takie jak wsparcie dla SubD, Grasshopper 2, nowy silnik renderujący w czasie rzeczywistym i wiele innych.

Kup Rhino 6
Upgrade Rhino 6

Kontakt handlowy:
Artur Siłuch
t: 22 37 97 458
mobile: 606 432 656
@: artur.siluch@procad.pl

Chcesz być na bieżąco z tematami branży Media & Entertainment – odwiedź i polub nasz profil na facebooku

Zamknij