| | |Menu główne

Nie pracowałem nigdy w Revicie/dopiero zaczynam pracę w Revicie. Czy te warsztaty są dla mnie?

Oczywiście – nasze warsztaty to doskonałe miejsce, żeby zacząć swoją przygodę z Revitem! Ćwiczenia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów, którzy potrafią przez każde z nich  przeprowadzić osobę, która na naszych warsztatach pierwszy raz włączy Revita. Wcześniejsza znajomość jakiegolowiek programu CADowskiego oraz umiejętność zrozumienia interface’u programu jest bardzo pomocna. Nie mniej jednak: warsztaty rządzą się swoimi prawami i jeśli jesteś 1 z niewielu osób, które nie są w stanie nadążyć za biegiem ćwiczenia to niestety nie będziemy mogli go opóźniać. Na szczęście wszystkie ćwiczenia są niezależne od siebie i nieukończenie jednego nie sprawi, że nie będzie można wykonać kolejnych!

Czy na warsztatach poznam Revita od podstaw?

Warsztaty BIM Akademii skonstruowane są tak, żeby nauczyć ciekawych funkcji oprogramowania, pokazać właściwą pracę z programem, zwrócić uwagę na aspekty, które ułatwiają, a przede wszystkim znacząco przyspieszają tworzenie projektów. Poruszamy całe spektrum tematów od podstawowych do bardzo zaawansowanych. Warsztaty BIM Akademii nie są jednak szkoleniem I stopnia z oprogramowania Revit czyli nie zagłębimy się w zupełne podstawy (Na samym początku warsztatów robimy tylko szybkie wprowadzenie objaśniające oprogramowanie nowym użytkownikom).

Czy mogę korzystać ze starszej wersji Revita niż 2023?

Niestety nie. W starszej wersji nie będzie można odpalić pliku ćwiczeniowego. Dlatego na czas ćwiczeń prosimy zainstalować wersję testową oprogramowania Autodesk Revit 2023 wskazaną przez organizatorów.

Czy mogę korzystać z wersji edukacyjnej Revita?

Tak, o ile jest to pełna edukacyjna wersja Revita 2023.

Mam Revita LT czy mogę korzystać z niego podczas ćwiczeń?

Niestety Nie. Revit LT jest okrojoną wersją Revita i nie będzie można wykonać w nim zaplanowanych ćwiczeń.

Miałem już zainstalowaną wersję demo Revita 2023. Co teraz?

Nie ma problemu. Podczas każdej instalacji Revita instaluje się również aplikacja Revit Viewer. Jest to pełna wersja Revita, w której wykonasz wszystkie ćwiczenia. Jedyne czego nie będziesz mógł zrobić to na koniec warsztatów zapisać projektu.

Zainstalowałam wszystkie programy. Kiedy otwieram program Revit pojawia się „zaloguj się / wprowadź numer seryjny / użyj licencji sieciowej” – co wybrać?

Wybierz wprowadź numer seryjny, a w kolejnym oknie kliknij 30 dniowy okres próbny i już! Przez miesiąc możesz korzystać oprogramowania Revit.

Mam system Windows 32-bit czy jest dostępna wersja instalacyjna dla tej wersji Windowsa?

Niestety nie. Oprogramowanie Revit już od jakiegoś czasu dostępne jest jedynie w wersji 64 bitowej. Pamiętaj, że zawsze możesz wziąć udział w warsztatach na regułach wolnego słuchacza -poinformuj nas tylko o tym mailowo (akademia@procad.pl).

Czy Revit jest dostępny na inne systemy operacyjne?

Niestety nie. Oprogramowanie Revit jest dostępne wyłącznie na komputery z systemem Windows.

Mam problem z instalacją oprogramowania. Co teraz?

Cóż… powodów może być wiele. Część z nich jesteśmy w stanie rozwiązać przed samymi warsztatami także zapraszamy wcześniej. Na pewno nasi specjaliści dostępni są już na godzinę przed rozpoczęciem warsztatów. Niekiedy nawet wcześniej. Zdarzają się sytuacje, których niestety nie damy rady rozwiązać na miejscu. Wtedy pozostanie wzięcie udziału w warsztatach na regułach wolnego słuchacza.

Nie mam laptopa. Czy jesteście mi w stanie zapewnić komputer zastępczy?

Niestety nie.

Nie mam laptopa ale mimo to chciałbym wziąć udział w warsztatach?

Nie ma najmniejszego problemu. Jest miejsce dla wolnych słuchaczy. Jeśli podejmiesz taką decyzję – poinformuj nas o tym mailowo (akademia@procad.pl). Często każde miejsce na naszych salach jest na wagę złota:)

Czy na Sali warsztatowej będzie możliwość podłączenia się do prądu?

Oczywiście. Wozimy z sobą olbrzymi pojemnik przedłużaczy po to żeby każdy mógł się swobodnie podpiąć do źródła prądu.

Nie otrzymałem plików instalacyjnych i ćwiczeniowych?

Jeśli nie otrzymałeś od nas wcześniej żadnego maila potwierdzającego rejestrację, czy udział oznacza to, że nasze maile trafiają do spamu lub podczas procesu rejestracji podany został zły adres. Jeśli nasze maile nie znajdują się w folderze spam to wyślij do nas maila (na adres akademia@procad.pl) z prośbą o weryfikację podanego adresu mailowego. Jeśli otrzymałeś od nas wcześniej maila potwierdzającego zgłoszenie, a nie otrzymałeś od nas maila z plikami to prawdopodobnie jeszcze ich nie wysłaliśmy.

Czy mogę zarejestrować się na 2 lub 3 sale w moim mieście?

Niestety nie. Nie ma fizycznej możliwości wzięcia udziału w warsztatach, które odbywają się w 3 osobnych pomieszczeniach:)

Czy warsztaty są darmowe?

Tak, warsztaty BIM Akademii Efektywnego Projektowania są całkowicie bezpłatne dzięki wsparciu partnerów Akademii –  Dziękujemy!

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie napisz do nas: akademia@procad.pl Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

Zamknij