| | |Menu główne

Inventors Academy – seria webinariów dla profesjonalistów!

Inventors Academy to seria webinariów dla profesjonalistów zajmujących się projektowaniem. Podczas naszych wspólnych spotkań zaprezentujemy ciekawe i użyteczne narzędzia oraz funkcjonalności, które z pewnością usprawnią pracę każdego Projektanta. Tematyka spotkań dotyczyć będzie szerokiego portfolio rozwiązań dedykowanych branży mechanicznej i produkcyjnej. Ukończenie Inventors Academy pozwoli wszystkim Abslowentom efektywniej pracować w środowisku Autodesk.

Najbliższe webinarium:

Instrukcja montażu (ipn) krok po kroku – przegląd możliwości.

Instrukcja montażu jako nowoczesne narzędzie do tworzenia schematów postępowania podczas montażu/demontażu urządzeń oraz narzędzie marketingowe.

Przegląd funkcji i możliwości eksportu do zewnętrznych formatów graficznych.

23.04.2020, godz. 10:00

Zarejestruj się

Tomasz Gaj inżynier aplikacji w firmie PROCAD. Z branżą CAD związany od 10 lat. Na co dzień pracownik  działu szkoleń i działu R&D. Posiada bogate doświadczenie w obszarze wdrożeń aplikacji PDM oraz tworzenia skryptów przy użyciu iLogic.

Poprzednie webinaria:

VII Style i standardy, materiały – jako modyfikować biblioteki w Autodesk Inventor.

Tworzenie własnych styli i standardów oraz bibliotek elementów znormalizowanych w aplikacji Autodesk Inventor. Zapis do bibliotek i ich dystrybucja w obrębie biura projektowego.
Praktyczny poradnik jak utrzymać porządek i wprowadzić standaryzację pracy.

VI Fusion 360 – maksymalne możliwości obróbki 3D. Jak w pełni wykorzystać trzyosiowe maszyny CNC?

Jak podstawowe obróbki mogą być wykorzystane do zaawansowanych operacji, a także jak wykonać kilka elementów w jednym programie oraz jak używać powieleń.

V Arkusz blach – Nesting – CAM jak wykorzystać połączone siły trzech programów od Autodesk

Firma produkcyjna tworząca wyroby z blach oraz używająca maszyn CNC 2d, do wsparcia produkcji używa przeważnie trzech różnych programów. Jeden program w którym przygotowywane projekty swoich wyrobów, kolejny do nestingu i trzeci do generowania kodów na maszynę. Na webinarium pokazywaliśmy wam jak przy użyciu narzędzi Autodesk wykonać wszystkie te czynności w jednym środowisku. Począwszy od zaprojektowania elementu przy użyciu programu INVENTOR poprzez podzielenie go na konkretne arkusze blach i rozłożenie przy oszczędzaniu odpadu materiału przy użyciu dodatku NESTING oraz wykonanie symulacji obróbki przy użyciu INVENTOR CAM.

IV Inventor Any CAD

Podczas IV webinarium poznaliśmy technologię AnyCad, pozwalającą importować pliki z dowolnych systemów 3D CAD. Tworzyliśmy środowisko projektowe, w którym projekt powstał jako model powierzchniowy utworzony przez projektanta przemysłowego przy użyciu innego programu CAD, np. SolidWorks. Geometria jest importowana do programu Autodesk Inventor jako odniesienie do modelu w pliku zespołu. Tworzy się bezpośrednie skojarzenie między plikami programów SolidWorks i Inventor. Dodatkowe poprawki mogą być w każdej chwili naniesione na model po wybraniu opcji Uaktualnij.

III Inventor + Inventor Nesting

Podczas III webinarium poruszyliśmy kwestie związane z projektowaniem konstrukcji blachowych w Inventorze. Instruktor Autodesk zaprezentował w jaki sposób możliwe jest zmniejszenie strat materiału w procesie cięcia blachy oraz jak poprawić efektywność operacji cięcia. Poruszone były między innymi poniższe zagadnienia:

 • konstrukcje blachowe w Inventorze
 • rozkrój blachy w Inventor Nesting
 • zautomatyzowane funkcje zagnieżdżania i przepływu pracy
 • optymalizacja rozmieszczania płaskich elementów blachy
 • porównanie wydajności i kosztów związanych z różnymi wariantami zagnieżdżania

II Współpraca REVIT / Inventor – łączenie światów 

W tej części webinarium zgłębiliśmy częsty problem związany z pracą projektanta. Większość z Was zadaje sobie pytania: Mechanika czy budownictwo? Jak to łącznie projektować? Jak pogodzić pracę w dwóch oprogramowaniach? Nasz ekspert opowiedział między innymi o:

 • upraszczaniu modeli Inventor
 • modelach Inventor zgodne z BIM
 • importowaniu modeli Revit do Inventora
 • Navisworks jako środowisku agregacyjnym modeli mechanicznych i budowlanych.

I Profesjonalnie o Autodesk Inventor

Przygodę z Inventors Academy rozpoczęliśmy od przyjrzenia się kilku interesującym funkcjonalnościom Autodesk Inventor. Nasz ekspert opowiedział między innymi o:

 • Content Center
 • Design Accelerator
 • Kreatorze komponentów
 • Generatorze ram
 • Przewodach i wiązkach przewodów
 • Przewodach rurowych
 • Zawartości BIM

Przegapiłeś poprzednie warsztaty i masz jakieś pytania? Jesteś zainteresowany naszymi usługami? Chcesz dowiedzieć się więcej o oprogramowaniu Autodesk?

Skontaktuj się z nami:

Karol Wrona
karol.wrona@procad.pl
609 807 868

Zamknij