Autodesk GOLD Partner
PROCAD « Baza wiedzy « Celownik krzyża nitek
icon
Centrum Pomocy Technicznej
2009-01-30 14:45

Celownik krzyża nitek

ID: 1800

Problem

Zaistniała sytuacja dotyczy możliwości zmiany koloru kwadracika celowniczego wewnątrz krzyża nitkowego kursora.

Rozwiązanie

Witam,

jeżeli chodzi o sam kolor kwadracika wewnątrz krzyża nitek proszę użyć następujących opcji, żeby go zmienić:

"op" ENTER (lub na ekranie wybrać OPCJE) >>> zakładka EKRAN >>> przycisk KOLORY >>> w oknie "Kontekst" dla "Rzutowanie równoległe 3D" oraz dla "Rzutowanie perspektywiczne 3D" należy wejść w opcję "Krzyża nitkowego" dla okna dialogowego "Element interfejsu" i zmienić kolor z zielonkawego na czarny. Po tych zmianach zarówno kursor jak i kwadracik będą czarne - opcja była testowana w AC Civil 3D oraz AC Civil 3D jako AutoCAD i problem został rozwiązany.

Natomiast odnosząc sie do rysunku "dziwnie" wygląda kursor - jest przekrzywiony - oraz opcje związane z oknem "Kontekst" również odbiegają od standardowych. Może warto by było pracować na pliku acadiso.dwt wówczas nie byłoby problemów z kursorem. Możemy ten rysunek przenieść korzystając z opcji PISZBLOK i zapisać cały rysunek jak blok zewnętrzny, a następnie w czystym pliku np. acadiso.dwt wstawić ten blok i rozbić zawartość. M.in problem pochylonego kursora oraz kwadracika o innym kolorze powinien ustąpić.

Dotyczy:
  • Autodesk AutoCAD Civil 3D
Powrót do bazy wiedzy
icon
Polecamy: HP Designjet T795 (1118 mm)
HP Designjet T795 (1118 mm)

Nowość! Ploter HP Designjet T795 44", następca popularnego modelu HP Designjet T790. Ploter przeznaczony dla małych i średnich grup roboczych, głównie z sektora GIS i AEC.

Drukuje szybko, wysokiej jakości rysunki. Pierwsza strona A1 już w ciągu 28 sekund, 103 strony A1 w ciągu godziny.

[więcej...]
Mobilna wersja serwisu