Wdrożenia technologii VR, AR, MR oraz tworzenie aplikacje XR

Technologie VR, AR, MR pozwalają doświadczać, analizować oraz omawiać coś, co jeszcze nie istnieje, gwarantując nam jednocześnie immersyjną perspektywę. To genialne rozwiązania wspierające projektantów i inżynierów, umożliwiające prezentowanie projektów, wykrywanie kolizji, czy znajdowanie błędów… jeszcze na etapie projektowania. Zamiast poruszać się w obszarze dokumentacji projektowej, wizualizacji czy komputerowych modeli, technologie XR pozwalają nam namacalnie odczuć produkt (czymkolwiek by nie był), zanim jeszcze powstanie jego materialna wersja. Nasz zespół zajmuje się wdrażaniem technologii oraz tworzeniem dedykowanych aplikacji VR, AR oraz MR (Virtual Reality, Augmented Reality, Mixed Reality) w firmach projektowych i produkcyjnych. Jako pierwsi w Polsce uruchomiliśmy praktyczne warsztaty VR, podczas których kursanci uczą się podstaw tworzenia wirtualnych scen korzystając przy tym z profesjonalnych gogli.

Aplikacje AR / VR / MR

Tworzymy dedykowane aplikacje w technologi XR, umożliwiającej uzyskanie jak najbardziej immersyjnego i realistycznego projektu.

Specjalizujemy się w produkcji dedykowanych aplikacji, w których wirtualne modele 3D nie tylko będą mogły być dowolnie umieszczane w świecie rzeczywistym, ale będą mogły się poruszać, być modyfikowane i zmieniane.

Wdrożenia VR / AR / MR

Oferujemy dedykowane wdrożenia technologii VR/ AR/ MR: od przygotowania całego projektu po wyszkolenie pracowników do poziomu, w którym samodzielnie będą wstanie tworzyć projekty w wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

Po każdym wdrożeniu świadczymy wsparcie. Istnieje również możliwość asysty projektowej podczas, której utrwalona zostanie wiedza, a ewentualne problemy lub wątpliwości – wyjaśnione.

Szkolenia VR

Prowadzimy specjalistyczne szkolenia VR, w trakcie których kursanci zdobywają wiedzę na temat tego jak przenieść dowolny projekt do wirtualnej rzeczywistości. Uczymy podstaw środowiska Unity3D i pokazujemy jak sprawnie pracować z modelem. Przedstawiamy sposoby tworzenia wirtualnych spacerów i realistycznych scen. Pokazujemy jak w praktyce wykorzystać technologię VR, do wirtualnych symulacji modeli.  Demonstrujemy też, jak w pełni wykorzystać możliwości profesjonalnych gogli VR, jak poruszać się po scenie i projektować elementy interaktywne.

Potrzebujesz wdrożenia VR/AR/MR?

Skontaktuj się z nami procad@procad.pl

VR – Virtual Reality

VR czyli wirtualna rzeczywistość to cyfrowe środowisko, którego celem jest zaprezentowanie naszym zmysłom obrazu i innych bodźców w taki sposób żeby dostarczyć jak najbardziej rzeczywistych, przekonujących doznań.

Technologia VR potrzebuje odpowiedniego sprzętu. Niezbędny będzie gogle, które potrzebują podpięcia do komputera np. HTC Vive, Oculus Rift czy gogle ze środowiska Windows Mixed Reality.

Zastosowanie

  • wirtualne spacery 
  • imersyjne prezentacje projektów
  • wykrywanie kolizji przy projektowaniu linii produkcyjnych
  • badania ergonomii pracy 
  • wirtualne szkolenia pracowników 
  • edukacja

AR – Augmented Reality

AR czyli Augmented Reality łączy w sobie rzeczywiste/realne otoczenie wzbogacone o wirtualne elementy. Technologia dostępna jest na większości tabletów i telefonów komórkowych.

Technologia VR potrzebuje odpowiedniego sprzętu. Niezbędny będzie gogle, które potrzebują podpięcia do komputera np. HTC Vive, Oculus Rift czy gogle ze środowiska Windows Mixed Reality.

Zastosowanie

  • rozszerzone katalogi produktów
  • interaktywne instrukcje 
  • prezentacje produktów

MR – Mixed Reality

MR – Mixed Reality, technologia najbardziej zaawansowana, tzw. mieszana rzeczywistość, często mylona z AR. Od tej poprzedniej różni się tym, że dzięki czujnikom podczerwieni i kamerom głębokości, otoczenie w której znajduje się użytkownik jest skanowane i na tej podstawie tworzony wirtualny obraz pomieszczenia. Dzięki temu elementy wirtualne wchodzą w interakcję z elementami rzeczywistymi, czyli zachowana jest okluzja.

Zastosowanie:

Ta technologia bardzo dobrze sprawdza się np. w BIM. Dzięki MR, możemy wyświetlić bezpośrednio z projektu stworzonego w Revicie, wszelkie instalacje i wyświetlić je w budynku, który dopiero jest budowany. Daje to nam możliwość sprawdzenia kolizji i ewentualnych nieprawidłowości, co pozwala na uniknięcie wielu błędów i wynikających z tego kosztów.


Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.