Kłódkowanie osi konstrukcyjnych

Problem

Jest natomiast problem przy wstawianiu osi. Oś nie „odczytuje tego ustawienia i nadal zielona przerywana linia pojawia się w osi całego pakietu. Nawet jeżeli wstawi się ją w osi ściany konstrukcyjnej „na siłę” to nie działa funkcja przywiązania osi do ściany (kłódka).

Rozwiązanie

Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest najpierw rysować osie a potem dopiero ściany po osiach z ustawioną odpowiednią linią lokalizacji.
To nie takie proste do wytłumaczenia, ale postaram się rozjaśnić sprawę z tymi kłódkami. Po wrysowaniu osi na siłę w ścianę, a dokładnie w oś konstrukcyjną nie pojawi nam się kłódka. Wszystko związane jest z budową ściany. Jeżeli wyświetlimy konstrukcję ściany, to na podglądzie wyraźnie widać zawsze dwie zielone linie ustawione zazwyczaj na licach warstwy nośnej. Nie mamy możliwości przesuwania tych linii do środka którejkolwiek z warstw, a szkoda, bo to właśnie te linie odpowiadają za to że pokaże się kłódka gdy wrysujemy oś na ścianie. Ponieważ osie są tak naprawdę płaszczyznami , kłódkować będą się z innymi płaszczyznami, tylko i wyłącznie. W tym przypadku płaszczyznami stają się lica każdej z warstw oraz oś ściany ( zdefiniowana odgórnie w każdym rodzaju ściany, gdyż ściany to rodzinie systemowej).
Nie ma więc możliwości takiej by zadzialała kłódka na przykładzie o którym mowa. NIe można również wejść w ingerencje rodzin ścian, ponieważ wewnętrzna modyfikacja rodzin systemowych zostala zamknięta przed użytkownikami.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.