| | |Menu główne
stacje_robocze_cad_hp_landingpage_cad_hp

Korzystaj ze stacji roboczych, na których pracują inżynierowie Autodesk

Autodesk od lat wykorzystuje stacje robocze HP do rozwoju, badań i demonstracji swojego oprogramowania. HP przygotowuje i testuje różne konfiguracje sprzętowe, które następnie wysyła do działów badawczych Autodesk w celu dokonania certyfikacji. Inżynierowie Autodesk odpowiedzialni za rozwój m.in. takich aplikacji jak Inventor, AutoCAD, Showcase, 3ds Max Design, Alias, czy MoldFlow mają dostęp do pełnej oferty stacji roboczych. Bazując na ich opiniach, doświadczeniu i fachowej wiedzy, eksperci HP modyfikują i rozwijają zalecane konfiguracje, testują wydajność i analizują pracę oraz stabilność aplikacji.

6 powodów, dla których warto wybrać stacje robocze, a nie komputery PC

Dobór właściwego urządzenia umożliwia komfortową pracę. Kluczem do sukcesu są odpowiednie parametry – ale jakie parametry są najważniejsze? Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając stację roboczą i co odróżnia ją od zwykłych komputerów? Najczęstszymi pojawiającym się określeniami charakteryzującymi stacje robocze są wydajność i możliwości ale co się pod tym kryje:

  1. Mocniejsze procesory Intel Xeon (od 4 do 28 rdzeni) – wydajność procesorów zapewnia płynne przechodzenie pomiędzy aplikacjami, pozwala również korzystać z najbardziej wymagającego oprogramowania. Możliwość osadzenie dwóch procesorów gwarantuje łatwe uzyskanie maksymalnej wydajności ( do 56 wątków równoległych!).
  2. Pamięci RAM , pamięci ECC z korekcją błędów –  Stosowane najczęściej w urządzeniach, od których wymaga się niezawodności działania. Umożliwiają pracę na wielu plikach nie spowalniając działania systemu. Zapewniają większą stabilność działania systemu niż zwykłe pamięci. Architektura stacji roboczych umożliwia obsadzenia większej ilości RAM, nawet do 512GB.
  3. Profesjonalne karty graficzne NVIDIA Quadro – nieograniczone możliwości pracy z zaawansowanymi aplikacjami oraz specjalistycznym oprogramowaniem. Karty są w pełni certyfikowane i zoptymalizowane z wiodącymi w branży aplikacjami Autodesk, Adobe i wieloma innymi.
  4. Możliwość instalacji większej ilości oraz różnych dysków twardych (do 5 a nawet 7 dysków). Dyski SATA, SSD i HP Z Turbo Drive G2 PCIe SSD – zapewniają czterokrotne większą wydajności od tradycyjnych dysków SSD. Kontrolery macierzy oraz możliwość ustawienie różnych poziomów RAIDów (0, 1, 5, 10) zapewniają bezpieczeństwo zapisywanych danych.
  5. Specjalnie projektowane i wyciszane obudowy zapewniają wysoki komfort podczas wielogodzinnej pracy, natomiast zainstalowane w nich mocne ale bardzo ekonomiczne zasilacze (od 240W do 1125W) zapewnią stabilność.
  6. Certyfikaty ISV. Stacje są certyfikowane przez niezależnych producentów oprogramowania. Daje nam to pewność, że stacja robocza, która przeszła takie testy jest w pełni kompatybilna i wspiera specjalistyczne oprogramowanie.

Skorzystaj  z naszego doświadczenia i dobierz dla swojej pracowni właściwe rozwiązanie.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami:

Wypełnij formularz, a nasi specjaliści skontaktują się z Tobą i pomogą dobrać sprzęt do oprogramowania:

Zapytaj o konfigurację sprzętową

Stacje Robocze HP polecane przez specjalistów PROCAD

Z procesorem Intel® Core i7™

Stacja robocza HP Z1

specyfikacje

Zapytaj o ofertę specjalną

Stacja robocza HP Z2

 specyfikacje

Zapytaj o ofertę specjalną

Stacja robocza HP Z4

specyfikacje

Zapytaj o ofertę specjalną

Mobilne stacje robocze HP ZBook

specyfikacje

Zapytaj o ofertę specjalną

Zamknij