tekstury na posadzkach

Problem

Próbuje właśnie utworzyć dwa rózne wzory na podlodze. Stworzyłem dwa oddzielne stropy i próbuje nałożyć teksture na dwa oddzielnie i zawsze jak zmieniam jeden to zmienia się również drugi. Jak tworzyć podzialy(wzory) w posadzkach i nakładać następnie tekstury.

Rozwiązanie

Aby osiągnąć taki efekt, należy wybrać polecenie : Podziel powierzchnię i wskazać powierzchnię stropu, który ma mieć inny materiał. Następnie pokaże się pomarańczowa obwiednia, która mówi nam o zakresie powierzchni. Liniami pokazujemy obszar, pamiętając o zaznaczeniu odsunięcia np. 1mm, gdyż linie pomarańczowe nie mogą pokrywać się z liniami określającymi obszar przez nas wyznaczony do pokrycia innym materiałem. Kończymy szkic. Następnie wybieramy polecenie Pomaluj ( wiaderko), z menu selektora wybieramy interesujący nas materiał, lub specjalnie przygotowany wcześniej, i wylewamy go na wcześniej wyedytowany obszar.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.