Wyświetlanie struktur w profilu podłużnym

Problem

Problem z wyświetlaniem struktur w profilu podłużnym.

Rozwiązanie

Witam,

ponieważ nie załączył Pan żadnego pliku, na podstawie Pana specyfikacji założyłem, że:

  • studzienki (struktury) tworzy Pan na powierzchni (TOP) dołączonej do korytarza drogowego,
  • w liście części użytej do budowy na planie pozostawiłem jedynie struktury, rury zostały wykasowane
  • struktury zostały wstawione w obrębie korytarza (powierzchnia TOP).

Sieć utworzona została  układu. Następnie do utworzenia profilu podłużnego wybrano linię trasowania oraz powierzchnie „TOP”. Po wybraniu „Rysuj w widoku profilu” należy pamiętać aby w zakładce „Widok sieci rurowej <Pipe Network Display>” zaznaczyć „ptaszkiem” sieć, która ma się pojawić w profilu (to jest najczęstszy błąd). Po kliknięciu OK struktury powinny pojawić się w profilu podłużnym.

Jeżeli profil został już utworzony można dodać struktury korzystając z opcji RURY >>> Rysuj części w widoku profilu i dodać brakujące struktury, jeżeli nie zaznaczyło się dodania sieci do profilu.

Czasem może się zdarzyć, że struktury „uciekną” na poziom zerowy na profilu podłużnym. Należy wówczas sprawdzić czy nie „uciekła” niweleta we właściwościach danego korytarza, lub zmienić powierzchnię odniesienia.

Powinno wszystko działać, jeśli nie – proszę koniecznie przesłać plik do analizy.

Jeżeli chodzi o etykiety proszę wejść w ustawienia >>> STRUKTURA >>> STYLE OPISÓW >>> stworzyć nowy lub skopiować istniejący styl i go zmodyfikować. Etykiety wstawiamy RURY >>> DODAJ ETYKIETY SIECI RUROCIĄGÓW >>> DODAJ ETYKIETY SIECI RUROCIĄGÓW >>> wybieramy typ etykiety i wstawiamy.

 

 

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.