Zmiana standardowego odbicia w bryłach

Problem

Proszę o przesłanie informacji w jaki sposób można zmienić obraz (domyślne ustawienie: parking z samochodami) wyświetlany na powierzchniach, które są symulowane jako powierzchnie lustrzane.

Rozwiązanie

Zmiana widoku takiego odbicia w prezentacjach dokonuje się w aplikacji: „Inventor Studio”, gdzie zmienia sie tło odbicia.

Natomiast by odbicie było inne w trakcie modelowania, trzeba wejść do katalogu: „Textures” w katalogu instalacyjnym Inventora i plik, który widzimy w odbiciach nosi nazwę: ParkingLot.dds.

Jeśli nadamy obiektowi materiał wypolerowany to program musi pokazać „tło”. Aby obiekt był widoczny to program jest tak stworzony, że domyślnie wyświetla w/w plik, a nie tło ustawione w programie. Niestety nie ma opcji, gdzie można wskazać plik, który ma być wyświetlany jako tło bryły w trakcie modelowania. Można natomiast zamienić nazwy plików, czyli nadać nazwę „ParkingLot.dds” (razem z rozszerzeniem) dowolnemu plikowi (bitmapie) umieszczając go jednocześnie w położenie oryginalnego pliku. 

 

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.