| | |Menu główne

Nowe laptopy od HP zaprezentowane podczas CES 2021

Podczas tegorocznych wirtualnych targów CES 2021 firma HP zaprezentowała szereg nowości ze swojego portfolio laptopów, które trafią do sprzedaży w najbliższym czasie.

HP Elite Folio

Pierwszą z propozycji jest urządzenie w stylu 2 w 1, będące połączeniem tabletu i laptopa. HP Elite Folio, wykorzystuje układ Qualcomm Snapdragon 8cx, 16 GB pamięci RAM LPDDR4 oraz dysk SSD M.2 NVMe o pojemności 512 GB. Za wyświetlanie obrazu odpowiada dotykowy ekran o przekątnej 13,5 cala, rozdzielczości WUXGA (1920 × 1280 pikseli) i proporcjach 3:2, na którym – wg. zapewnień producenta – mają nie pozostawać odciski palców. Łączność z internetem jest realizowana poprzez moduły 5G i WiFi 6, a także kamerę internetową i głośniki Bang & Olufsen. Ogromną zaletą urządzenia jest akumulator, który teoretycznie ma wytrzymywać nawet do 24 godzin korzystania z multimediów. Całkowita masa sprzętu to 1,29 kg.

HP Envy 14

Następną z nowości HP to Ultrabook HP Envy 14. Został wyposażony w ekran IPS o przekątnej 14 cali i rozdzielczości 1920 × 1080 pikseli. Wyświetlacz fabrycznie został skalibrowany kolorystycznie w specyfikacji E<2, co oznancza żę już po wyjęciu z pudełka można się cieszyć dobrą kolorystyką. Za wydajność pracy odpowiadają procesory Intel Core 11. generacji oraz w najlepszym wariancie karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 1650 Ti MaxQ, co teoretyczni pozwoli nawet uruchamiamiać gry na tym sprzęcie. HP zapewnia o maksymalnie 16,5 godzinach działania na jednym ładowaniu.

HP Elite Dragonfly G2 i Dragonfly Max

Nowości obejmują też laptopy HP Elite z serii Dragonfly. Urządzenia te skierowane są przede wszystkim do klienta biznesowego, który szuka lekkiego, ale wydajnego komputera przenośnego. Posiadają one ekrany o przekątnej 13,3 cala i – w zależności od wersji – rozdzielczości od Full HD do nawet Ultra HD. Wnętrze kryje procesory Intel Core 11. generacji, moduły 5G oraz maksymalnie 32 GB pamięci RAM.

HP EliteBook 840 G8 Aero

I na koniec zaprezentowano laptop HP EliteBook 840 G8 Aero, który nastawiony jest przede wszystkim na bezpieczeństwo. Został on wyposażony jest w kamerę HP Privacy, jak również technikę ograniczającą widoczność ekranu komputera dla osób postronnych oraz oprogramowanie zabezpieczające przed kradzieżą danych. 14-calowy Ultrabook wykorzystuje procesorów Intel Core i5/i7 11. generacji, do 64 GB pamięci RAM oraz dysk SSD M.2 NVMe o pojemności maksymalnie 2 TB. Ekran IPS ma rozdzielczość Full HD. Oprócz tego urządzenie cechuje się obsługą 5G i głośnikami marki Bang & Olufsen.

Skontaktuj się z nami:

Zamknij