Szkolenia

18 sierpnia 2022

Autodesk Generative Design – projekt krzesła wspierany przez SI

Zapraszamy do obejrzenia zapisu prezentacji Przemysława Sokołowskiego z Autodesk, zarejestrowanej podczas PROCAD EXPO 2021 Digital edition.

Jakub Nakielski

Web Developer

Zaprojektowanie najlepszego krzesła to wyzwanie, z którym mierzą się projektanci od wielu lat. Philippe Starck zdecydował się podejść do zagadnienia w nowatorski sposób przez wykorzystanie sztucznej inteligencji w Autodesk Generative Design. O tym i o innych zastosowaniach tego oprogramowania dowiesz się z tego filmu.


Narzędzia tego możemy użyć między innymi do analizy długości dojścia ewakuacyjnego lub przejścia ewakuacyjnego i tym właśnie zajmiemy się w bieżącym wydaniu biuletynu.

Wstawmy sobie pierwszą ścieżkę, aby zobaczyć, jak działa ta funkcja. Z zakładki „Analiza” wybierzmy narzędzie „Ścieżka przejścia”.

W zakładce, która pokazała się po uruchomieniu narzędzia, możemy zmienić rodzaj linii jaką rysowana będzie ścieżka.
Aby wytyczyć pierwszą ścieżkę dojścia ewakuacyjnego kliknę na środek otworu drzwiowego, wyjściowego z pomieszczenia, wstawiając punkt początkowy ścieżki. Drugi końcowy punkt ścieżki wstawię w środku otworu drzwiowego prowadzącego w moim przypadku do klatki schodowej.

Image courtesy of Laura Davidson via Unsplash

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.