Celownik krzyża nitek

Problem

Zaistniała sytuacja dotyczy możliwości zmiany koloru kwadracika celowniczego wewnątrz krzyża nitkowego kursora.

Rozwiązanie

Witam,

jeżeli chodzi o sam kolor kwadracika wewnątrz krzyża nitek proszę użyć następujących opcji, żeby go zmienić:

„op” ENTER (lub na ekranie wybrać OPCJE) >>> zakładka EKRAN >>> przycisk KOLORY >>> w oknie „Kontekst” dla „Rzutowanie równoległe 3D” oraz dla „Rzutowanie perspektywiczne 3D” należy wejść w opcję „Krzyża nitkowego” dla okna dialogowego „Element interfejsu” i zmienić kolor z zielonkawego na czarny. Po tych zmianach zarówno kursor jak i kwadracik będą czarne – opcja była testowana w AC Civil 3D oraz AC Civil 3D jako AutoCAD i problem został rozwiązany.

Natomiast odnosząc sie do rysunku „dziwnie” wygląda kursor – jest przekrzywiony – oraz opcje związane z oknem „Kontekst” również odbiegają od standardowych. Może warto by było pracować na pliku acadiso.dwt wówczas nie byłoby problemów z kursorem. Możemy ten rysunek przenieść korzystając z opcji PISZBLOK i zapisać cały rysunek jak blok zewnętrzny, a następnie w czystym pliku np. acadiso.dwt wstawić ten blok i rozbić zawartość. M.in problem pochylonego kursora oraz kwadracika o innym kolorze powinien ustąpić.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.