Długie uruchamianie AutoCAD’a

Problem

AutoCAD 2008 startuje prawie 2 min gdy nie ma połączenia z internetem. Po około 20 sek od wywołania programu pojawia się pusta ramka AutoCADa z częścią górnego menu (File, View, Window,Help) i nic się nie dzieje przez jakieś 80 sek, później zaczynają się pojawiać pozostałe elementy. Nie ma żadnych komunikatów. Przy połączeniu z internetem start w ciągu pół minuty.
Informacje dodatkowe: Z pakietu AIP 2008 starałem się zainstalować tylko AutoCAD Mechanical, pomijając aplikacje korzystające z sieci. Licencja sieciowa. Instalacja przeprowadzona bez dostępu do internetu. Sieć lokalna, w której jest serwer licencji, działa na stałych IP. Dostęp do internetu przez dodatkową kartę sieciową z DHCP. Próbowałem w rejestrze windows wyczyścić wszystkie odwołania do stron autodesk ale to nic nie daje.

Rozwiązanie

Rozwiązanie:

1. Wchodzimy w Panel Sterowania,

2. W Panelu Sterowania wybieramy Opcje Internetowe,

3. Wybieramy zakładkę Zaawansowane i tam w polu Ustawienia szukamy przy pomocy suwaka temat: Zabezpieczenia i czyścimy pole: (ang. Check for publisher’s certificate Revocation)-pozycja 4 od góry licząc od nagłówka Zabezpieczenie. 

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.