Edycja elementów w bibliotece Content Center

Problem

Pracuje w Inventorze AIP R11 i przy zastosowaniu elementów z biblioteki Content Center, chciałbym nadać im cechy materiałowe inne niż „sugeruje” program. Jednak pole materiałowe w zakładce fizyczne w „iPropertis” jest zaszarzone i nie można wybrać innego materiału, jak i zmienić innych parametrów, jak np. ich długości. Czy istnieje możliwość wprowadzenia takich zmian?

Rozwiązanie

Aby zmienić własności materiałowe, czy też długość elementów z biblioteki CC, należy wykorzystać funkcję „Edytor Content Center”, umieszczoną w menu Narzędzia – Edytor Content Center. W pierwszej kolejności należy skopiować istniejące biblioteki do naszego katalogu biblioteka (ponieważ istniejące biblioteki są „tylko do odczytu”). Następnie należy w Edytorze CC podświetlić wybraną przez nas kategorię i wywołać funkcję „tabela rodziny”. Wyświetlony zostanie cały wykaz własności i parametrów zaznaczonej kategorii. Jeśli chcemy zmienić np. maksymalną długość danego elementu, wystarczy kliknąć prawym klawiszem myszy na kolumnę długości i wybrać własności kolumny. Następnie zmieniamy wartości w podanym zakresie i uzyskujemy w ten sposób wymagane przez nas parametry.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.