Możliwości wymiarowania od naniesionych już wymiarów na rysunku

Problem

Chodzi o podanie na załączonym rysunku wymiarów dla punktów będących
punktami przecięcia sąsiednich łuków i łuków z prostymi stanowiącymi
kontur rolki.
1. podac średnicę i wymiar zawieszenia pozornego
punktu przecięcia dla łuków Ø120/Ø78 oraz
2. zawieszenie punktu przecięcia łuku Ø120/tworzącą Ø195

Rozwiązanie

Aby móc rozpocząć wymiar w punkcie pozornym przecięcia 2 łuków, które zostały z wymiarowane, należy zrzutować te łuki w szkicu wykonanym na danym widoku, za pomocą „rzutuj element”. Wówczas trzeba narysować łuki pomocnicze, bazując na istniejących (zrzutowanych wcześniej) łukach. Po ich wydłużeniu do punktu przecięcia, można już, po wyjściu ze szkicu, „chwycić” za ten punkt przecięcia.
Jeśli nie chcemy, aby były widoczne linie pomocnicze, należy wrócić z powrotem do szkicu i zmienić warstwy tych dodatkowych linii na „widoczne tylko w szkicu”.
Szybszym sposobem jest wykonanie dokumentacji od razu w szablonie dwg i z wymiarowanie go bezpośrednio w AutoCADzie. Tam, jesteśmy w stanie wymiarować wedle dowolnych krzywych, nie tylko danego modelu, ale również wg wcześniej naniesionych wymiarów.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.