Odnośniki zewnętrzne w AutoCAD

Problem

W zasadzie mój problem nie jest spowodowany błędnym działaniem programu, ale tym że mam coś wykonać w AC 2007 i nie wiem czy to jest możliwe, a jeżeli jest to w jaki sposób należy to zrobić.
Chodzi mi o coś takiego co po Niemiecku nazywa się: referent-zeichnungen, jakaś lista referencyjna rysunków. Wyglądać by to miało mniej więcej tak, jest jeden rysunek bazowy i na nim nic nie ma i jest kilka innych rysunków np. rzutów przekroi i detali.
I do rysunku bazowego przypisujemy w jakiś sposób te wszystkie inne rysunki że po otworzeniu tego bazowego rysunku pojawiają się na nim te nasze rysunki poboczne z innych plików, w miejscach i skali jakim zadaliśmy.
Tak mniej więcej wyglądało to jak szef mi to tłumaczył.
I teraz moje pytanie, czy jest to realne, a jeżeli tak to w jaki sposób to zrobić ewentualnie jaką nazwę ma ta operacja po Polsku i w jakim dziale szukać jej w książce.

Rozwiązanie

Oczywiście jest to możliwe. Można podpiąć rysunki dwg. do rysunku bazowego jako odnośniki zewnętrzne.

Serdecznie zapraszamy na szkolenie AutoCAD stopień II lub szkolenie dedykowane dotyczące tego konkretnie zagadnienia.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.