Problem AIP 2009

Problem

Czy jest mozliwe ograniczenie wielkości plików zapisywanych na dysku po wykonaniu przez program analizy wytrzymałościowej.

Rozwiązanie

Pliki analizy wytrzymałościowej zawierają informację o podziale części na elementy skończone oraz rozwiązaniu zadania wytrzymałościowego postawionego tej części. Zmniejszenie tych plików możliwe jest poprzez ograniczenie ilości elementów skończonych użytych przy analizie części (Ustawienia analizy naprężeń -> Relewancja siatki) czyli najczęściej wiąże się z pogorszeniem wiarygodności takiego wyniku. Rozwiązaniem pośrednim jest użycie wstępnie dużych elementów skończonych z opcją Zbieżność wyniku, ale wiąże się to najczęściej ze znacznie dłuższymi obliczeniami wytrzymałościowymi. Można również wyłączyć opcję Utwórz łącza OLE do plików wynikowych i po skończonej analizie skasować wszystkie pliki poza plikiem IPA, który zawiera główne informacje o przeprowadzonej analizie.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.