Problem z AutoCAD Architecture 2009

Problem

1.
mam problem z prawidłowym funkcjonowaniem linii poleceń. nie mogę wpisywać poleceń zawierających polskie litery. użycie prawego ALT działa jak ENTER i przerywa wpisywanie polecenia, przykład – próba wpisania okrąg z klawiatury,
przykład:

Polecenie: okrNieznane polecenie „OKR_.IMPLIEDFACEX”. Naciśnij klawisz F1 by
uzyskać pomoc.:

mogę wpisać polecenie z polskimi literami, pod warunkiem że wpierw nacisnę jednorazowo prawy alt [następuje wtedy 'wygaśnięcie’ [stają się szare] okienek na paskach poleceń [np. 'projekt’, okienko warstw, układ wsp.]. jednakże wtedy występuje komunikat 'błąd’, przykład:

Polecenie: okrąg
*Błąd*

2.
nie mogę zastosować litery 'c’ jako skrótu.
chciałem wymienić polskie skróty na angielskie. po próbie wprowadzenia 'c’ jako skrótu polecenia okrąg i użyciu go [po ponownym uruchomieniu A2009 pojawiają się inne polecenia, za każdym kolejnym użyciem inne,
przykład:

Polecenie: c
TOOLPALETTES
Polecenie: *Anulowano*
Polecenie: c
LINPOL
Polecenie: *Anulowano*
Polecenie: c
WSTĄŻKA
Polecenie: *Anulowano*
Polecenie: c
AECWELCOMESCREEN
Polecenie: *Anulowano*
Polecenie: c
PROJECTPALETTESTARTUP
Polecenie: *Anulowano*
Polecenie: c
PALETYNARZĘDZI
Polecenie: *Anulowano*
Polecenie: c
(Wyrażenie języka Lisp)

inne wprowadzone do acad.pgp skróty, np. AR do polecenia szyk działają bez problemu.

Rozwiązanie

Pańskie problemy wynikają ze zmian, które zostały wprowadzone w programie podstawowym czyli Autocadzie.

AD 1. Prawy ALT (czyli gramatyczny dla polskich czcionek) decyduje o wykrywaniu niejawnych powierzchni w czasie rysowania 3D, aby zdezaktywować tę funkcję należy zmiennej IMPLIEDFACE nadać wartość 0.

AD 2. Skrót C jest odpowiednikiem polskiego polecenia COFAJ i dlatego program po jego wywołaniu po kolei wywołuje Panu polecenia, których Pan używał. Nie ma możliwości wykorzystania tego skrótu w ACAD.PGP ponieważ występuje kolizja poleceń. W wersji angielskiej jego odpowiednikiem jest U czyli UNDO.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.