Problem z instalacją ADMS

Problem

Nawiązując do mojego wcześniejszego pytania o ADMS. Już zdążyłem trochę namieszać. Nie mogłem odinstalować Vaulta (brakowało jakiejś biblioteki). Więc go skasowałem. W tej chwili nie mogę go ciągle zainstalować bowiem nie mogę go zaznaczyć w instalatorze. Czy możecie mi powiedzieć jaki klucz w rejestrze muszę usunąć aby instalator widział go jako program niezainstalowany ? Albo w jaki sposób można naprawić instalację poprzednią. Jestem w tej chwili w kropce. Bo ani nie mogę odinstalować (brakowało biblioteki i usunąłem ADMS i Vaulta) ani nie mogę zainstalować. Rejestr ręcznie już przeczyściłem ale to nie pomogło.

Rozwiązanie

Po tak dużym „namieszaniu” w instalacji Inventora gwarancją jego przyszłej bezawaryjnej pracy jest tylko ponowna instalacja Windows.

Aby uniknąć jakichkolwiek problemów przy ponownej instalacji Inventora należy ją wykonać natychmiast po instalacji Windows jeszcze przed instalacją jakichkolwiek programów oraz sterowników. W przypadku Windows XP wymagany jest SP2 przed instalacją Inventora.

Ręczne czyszczenie rejestru ze względu na ilość znajdujących się w nim wpisów jest pracochłonne i niebezpieczne dla prawidłowego działania systemu. Można skorzystać z programów, które wykonają taką operację za nas, kilka znajduje się pod adresami:

http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/793,1,Czyszczenie_rejestru.aspx

http://www.pcworld.pl/news/78826/Czyszczenie.rejestru.przez.10.niezaleznych.narzedzi.html

http://programy.pctips.pl/pc_14057/WinASO.Registry.Optimizer.3.0.8.html

Powyższe programy są darmowe i jako takie powinny być używane z dużą ostrożnością.

Przed jakimikolwiek ingerencjami w plik rejestru należy wykonać jego kopię aby mieć możliwość odzyskania utraconych danych.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.