Problem z tabelą otworów w dokumentacji płaskiej idw,

Problem

Pracuję w AIP 2008 SP1. Problem polega na tym, że po wykonaniu dowolnej części i wykonaniu w niej otworów, nie mogę uzyskać tabeli otworów w dokumentacji płaskiej. Szablony idw oraz wszelkie style w nim użyte, na których wykonujemy rysunki, są dostosowane do wymagań naszej firmy.

Rozwiązanie

Źródło tego problemu tkwi w tym, że nowo utworzone, czy też zmodyfikowane style nie zostały zaktualizowane, a tym samym przy wykonywaniu tabeli otworów, program „nie wie” z jakich stylów ma korzystać. Problem ten można rozwiązać, poprzez wykonaniu następujących czynności:
a) Otwórz szablon .idw z katalogu Templates (znajdującego się w miejscu, gdzie zainstalowaliśmy Inventora). Nie otwieraj go poprzez „Nowy”, ponieważ ewentualne zmiany będą na stały przypisane do podstawowego szablonu idw.
b) Wywołaj funkcję: „edytor warstw”, aby wejść w edycję stylów i standardów.
c) W prawym górnym rogu wybieramy „wszystkie style” w ramce filtruj styl, aby uaktywnić wszystkie dostępne style i w drzewie struktury rozwijamy „tabela otworów”,
d) Następnie wskazujemy styl, w którym ma występować ta tabela otworów (w tym przypadku wybieramy styl utworzony lub edytowany przez nas), a następnie prawym klawiszem myszy wchodzimy do menu kontekstowego i wybieramy „buforuj w dokumencie”,
e) Kolejnym krokiem jest wybór w ramce „filtruj style” – „aktualne style”
f) Następnie w drzewie struktury wybieramy zakładkę „standard” i podświetlamy jedyną występującą tam normę.
g) W zakładce „dostępne style”, podświetlamy „tabele otworów” i zaznaczamy te style, w których ma występować nasza tabela otworów. Jeśli pojawią się komunikaty o błędach – zignoruj je.
h) Następnie zapisz zmiany i wyjdź z edytora stylów i szablonów.
i) Zapisz również zmiany w szablonie idw

Ponieważ problem ten występował w szablonie idw, to każda dokumentacja płaska, utworzona wcześniej na nim, będzie wymagała powyższej procedury, jeśli chcemy wprowadzić tabele otworów. Natomiast nowo utworzone rysunki na zmodyfikowanym przez nasz szablonie będą już poprawnie wstawiać zestawienia otworów.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.