Problem z wykazem elementów dotyczących profili konstrukcyjnych

Problem

 Mam problem z wykazem elementów dotyczących profili konstrukcyjnych. Potrzebuje, aby w wykazie elementów była kolumna norma przedmiotowa. W przypadku gdy wstawiam je z Content center wszystko jest ok. tzn. mam normę przedmiotową w wykazie elementów,określoną w bibliotece jako STANDARD elementu np. PN-. W przypadku gdy wstawiam profile za pomocą generatora ram, niestety nie mogę wyciągnąć takiego parametru do wykazu elementów, gdyż w generatorze ram STANDARD jest określony jako Standards Organization- czyli tylko np. PN. Proszę o pomoc- co zrobić ,aby wstawiając profil za pomocą generatora ram uzyskać normę przedmiotową.

Rozwiązanie

1 ) Należy stworzyć bibliotekę z statusem zapis/odczyt i podłączyć ją do aktywnego projektu.

2) Skopiować rodzinę elementów do nowo stworzonej biblioteki gdyż tylko w taki sposób możemy w niej wprowadzać modyfikację.

3) Po skopiowaniu wchodzimy w edycję Tabeli rodziny

4)Dodajemy nową kolumnę o nazwie np. STD typ danych: String Przypisz do właściwości Inventor : Niestandardowa

5) Edytujemy tabelę przez Excela i uzupełniamy całą kolumnę pozycjami PN-84 …..

6) Po umieszczeniu kształtowników przez generatora ram i stworzeniu listy części wchodzimy do edycji listy części i dodajemy nową kolumnę niestandardowa STD.

Dla każdego elementu (czy wstawionego standardowo czy przez generator) pojawi się norma przedmiotowa.

 

Czynności powyższe niestety należy wykonać dla wszystkich rodzin kształtowników, z których korzystamy w projektach.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.