Przekłamanie jednegowymiaru przy pobraniu wymiarów ze szkicu do szablonu .idw po wykonaniu migracji plików

Problem

Mam wykonaną część w Inv R7. Po wykonaniu migracji, otworzyłem ten plik w Inventorze R11 SP3. Następnie wykonałem dokumentację płaską w formacie .idw. Po pobraniu wymiarów, okazało się, że jeden z wymiarów przekłamuje. W szkicu tej części występuje wymiar „48”, a w dokumentacji płaskiej „48,8” Co jest tego przyczyną?

Rozwiązanie

Należy upewnić się co do tolerancji zastosowanej przy wykonywaniu tej części. Z rysunku wynika, że może być zastosowana do tego wymiaru, górna tolerancja „+0,8”. W Inventorze R7 wprowadzona tolerancja do wymiaru jest zasygnalizowana podkreśleniem, natomiast w Inv R11 nie ma tego wskaźnika.
Łatwo można sprawdzić poprawność wymiaru w części stosując narzędzie „zmierz odległość” lub sprawdzając we właściwościach wymiaru, dostępnego w menu, pod prawym klawiszem myszy.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.