Rendering zewnętrzny

Problem

Staram się ustawić scenę ale światło pada na jedna płaszczyzne a cień na drugą i np w tunelu gdzie powinno być ciemno jest i tak jasno a światlo pada na ściany tak samo jak na ściany zewnętrzne, ta sam sytuacja jest z wnętrzami mieszkań widzianych z zewnątrz. Rendering wyglada nie naturalnie.

Rozwiązanie

Program revit podczas renderingów posługuje się tylko dwoma źródłami światła, jest to światło słoneczne i obiekty świecące ( wszelkiego typu lampy) Nie można wstawiać sobie punktów świetlnych jak w 3DSmax, czy tym podobnych wirtualnych rzeczy. Render zewnętrzny związany jest tylko i wyłącznie z ustawieniami słońca i cienia. Odblokowanie tej opcji znajduje się na podstawowej zakładce Ustawienia w Renderingu. Po odznaczeniu opcji : Użyj ustawień słońca i cienia, wybieramy słońce i można już wszystko zmieniać.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.