rozsypywanie złozenia w 2D po edycji w 3D

Problem

Przygotowuję rysunek złożeniowy w dokumentacji płaskiej. Po jakims czasie , po niewielkich zmianach w złożeniu otwieram dokumentację płaską i złożenie jest w innej pozycji „rozsypane” często po za obszarem rysunku, wtedy od początku muszę wstawiać i opisywać numerami kolejne elementy. Jak ubezpieczyć się aby utworzony juz rysunek nie „rozsypywał” się po każdej edycji modelowanego złożenia?

Rozwiązanie

    W przypadku dużych złożeń należy wykorzystywać opcję „reprezentacje”, znajdującą się w drzewie struktury. Dzięki niej, możemy ustalać widoki poszczególnych elementów i relacji między nimi.
    W momencie tworzenia dokumentacji płaskiej danego złożenia, należy wykonywać rysunek dla danych reprezentacji. Wszelkie zmiany w złożeniu również należy dokonywać w określonej reprezentacji, w której wykonany jest rysunek w 2D.
    Zapobiega to wystąpienie problemu „rozsypywania” się części na rysunku 2D, w momencie edycji jakichkolwiek części złożenia.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.