RPC ArchVision 2008 i AutoCAD Architecture 2009

Problem

Witam
W tym roku przesiadłem się z Autocada Architecture 2008 na Autocada Architecture 2009.
I tu ciekawa niespodzianka. Aby poprawić projekt, który wykonałem w AA2008 otworzyłem go w AA2009 i po dokonaniu poprawek w postaci dodania obiektów RPC Archvision takich jak drzewka i ludziki wyrenderowałem, ale obiekty nowo utworzone nie rzucały cienia.
Zaznaczyłem te obiekty i po otwarciu zakładki cech chciałem uaktywnić opcje rzucania cienia tak jak to miało miejsce w AA2008. I tu niespodzianka – brak takiej opcji. Szukałem i szukałem po Pomocy i w podręczniku ale moje dwudniowe zmagania spełzły na niczym. I tu moje zapytanie – Jak i gdzie i czy w ogóle można to uaktywnić? Czy jest to problem po stronie Autocada czy RPC Archvision.
Innym problemem który w obu wersjach występuje to nieaktywne wszystkie przyciski w menu RPC a po naciśnięciu RPC Substitution cały Autocad się resetuje. Kilkakrotnie dokonywałem odinstalowania ww. plug-inu i ponownej instalacji ale efekt jest zawsze ten sam – bez zmian.
 

Rozwiązanie

Problem ewidentnie wskazuje na niekompatybilność oporgramowania „firm trzecich” w tym przypadku nakładki RPC Archvision 2008, która nie jest zgodna z AutoCAD-em Architecture 2009. W tym przypadku misi się pan zgłosić do dostawcy tejże nakładki i zapytać o uaktualnienie do nowszej wersji.

W ramach subskrypcji może pan korzystać ze starszej wersji oprogramowania (np do czasu pojawienia się nowej nakładki RPC)

PS. VIZ Render był dostępny do wersji 2007.

 

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.