Serwer licencji – nie można pobrać licencji

Problem

1. Aplikacja zainstalowana na stacji roboczej nie może pobrać licencji (Autodesk FlexLM) z serwera licencji.
2. Serwer dysponuje 1 licencją (a powinien mieć zgodnie z zakupem 20)

Rozwiązanie

AD.1.
Przy instalacji z płyty należy wybrać licencję sieciową i wskazać serwer licencji (Pc1)

Poniżej przedstawiam konfigurację menedżera licencji sieciowej „LMTOOLS”:

1. W zakładce „Config Services” ustawiamy ścieżki do plików
• w oknie „Service Name” wpisujemy dowolną nazwę naszego profilu
• w oknie „Path to the lmgrd.exe file” podczytujemy plik lmgrd.exe który powinien znajdować się na dysku systemowym C:Program FilesAutodesk Network License Managerlmgrd.exe
• kolejno w oknie „Path to the license file” podczytujemy plik licencji który otrzymaliśmy z centrum autoryzacji autodesku.
• w katalogu C:Program FilesAutodesk Network License Manager tworzymy plik tekstowy zamieniając jego rozszerzenie na .log i podczytujemy w oknie „Path to the debug log file”
• na dole zakładki zaznaczamy „Use service” oraz „Start Server at power Up” i na koniec zapisujemy nasze ustawienia „Save Service”

2. Przechodzimy do zakładki „Start/Stop/Reread” i startujemy nasz serwer poprzez kliknięcie na „Start Server”
3. Aby sprawdzić czy nasza licencja działa poprawnie przechodzimy do zakładki „Server Status” i odświeżamy stan serwera „Perform Status Enquiry”, w oknie poniżej powinniśmy odnaleźć informacje na temat naszej licencji np:

„Users of 46000INVPRO_8_0F: (Total of 12 licenses issued; Total of 0 licenses in use)”, co oznacza iż mamy 12 licencji i w danej chwili żadna nie jest wykorzystywana, jeżeli podobna informacja ukazała się, możemy juz zamknąć menedżera licencji.

Aby programy zainstalowane na komputerach w sieci mogły pobrać licencję należy ustawić na serwerze dostęp na zaporze do poniższych plików znajdujących się na C:Program FilesAutodesk Network License Manager, tj. lmgrd.exe, lmutil.exe, adskflex.exe oraz otworzyć porty 2080 i 27000-27009

AD.2.
prawdopodobnie został wygenerowany zły plik licencyjny. Na podstawie otrzymanych danych wygenerujemy nowy plik.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.