widok podglądu i kolor odbicia elem. polerowanego

Problem

1. Przed otwarciem pliku rysunku z rozszerzeniem idw jest widoczny jego podgląd. W jaki sposób włączyć taki podgląd jeśli dokumentacja jest zapisywana w inventorze z rozszerzeniem dwg?
2. Wybierając dowolny kolor części i wybierając, że ma być w 100% jako błyszczący widać samochody na parkingu. W jaki sposób zmodyfikować „wygląd” błyszczącego koloru tak aby nie było w nim samochodów.

Rozwiązanie

1. Dla okna podglądu przy operacji „Otwórz”, nie ma znaczenia, czy dokumentacja płaska została wykonana na szablonie dwg, czy też idw. Wszystkie pliki wykonane w Inventorze będą widoczne jako miniaturka w oknie podglądu. Przyczyną może być próba otwarcia pliku, wykonanego w starszej wersji Inv, ale po jego otwarciu i zapisaniu go w aktualnej wersji, zostaje utworzona nowa miniatura w oknie podglądu.
2. Aby zmienić kolor odbicia polerowanego elementu, wystarczy wejść w menu: Narzędzia > Opcje aplikacji > zakładka „Kolory” i w obszarze „Środowisko odbicia” wczytać inną bitmapę lub plik dds. Wówczas każdy obiekt „błyszczący” będzie miał odbicie ustawione przez użytkownika

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.