Wolne działanie rastra

Problem

Rysunek z podłączonym rastrem w formacie *.tif o wielkości nawet 1,8MB BARDZO WOLNO „chodzi”, natomiast na komputerze z dużo gorszą konfguracją i AutoCAD 2005, oraz AutoCAD LT 2007 po prostu „śmiga”. Co może być przyczyną ??

Rozwiązanie

Witam,
próbowaiśmy w sumie wszystkiego z tymi rastrami. Na część komputerów zmiany działają, na niektórych nie. Znaleźliśmy też taki, na którym żadne zabiegi nie działały (czyli podobnie jak Pana)i:
1. zmiana kompresju nic nie dała
2. ustawienia map też nic nie zmieniają.
Podeszliśmy do problemu jeszcze inaczej – redukcja ilość pikseli – te mapy maja po 20000 na ponad 13tys. Zmieniliśmy rozdzielczość rastra. Np. w WiseImage czy innym programie proszę zmienić rozdzielczość podkładu rastrowego. Raster po zmianie rozdzielczości jest troszeczkę grubszy ze względu na większy piksel, ale wszystko powinno działać szybciej.
 

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.