Sprzęt

5 lipca 2024

Intel Core Ultra – nowe procesory dla projektantów w portfolio HP

Procad SA

Nowe procesory Intel® Core™ Ultra przynoszą największą aktualizację architektury od 40 lat, wprowadzając nową erę AI dzięki integracji trzech jednostek: CPU (central processing unit), GPU (graphics processing unit) i NPU (neural processing unit).

Dzięki technologii Intel Deep Learning Boost (Intel DL Boost), procesory te umożliwiają szybsze i bardziej efektywne energetycznie przetwarzanie zadań związanych z AI.

Procesory Intel Core Ultra dzielą się na dwie główne serie – H i U, zaprojektowane z myślą o różnych potrzebach użytkowników.

Seria H:

Procesory z serii H są wysokowydajnymi układami, przeznaczonymi dla projektantów i inżynierów oczekujących, że ich sprzęt poradzi sobie z najtrudniejszymi zadaniami „bez zająknięcia”. Oferują one dużą pamięć podręczną, wyższe maksymalne częstotliwości oraz większą liczbę rdzeni P (wysokowydajne)

Seria U:

Procesory z serii U charakteryzują się wysoką efektywnością energetyczną. Są one przeznaczone dla menadżerów projektów, BIM, osób koordynujących proces projektowy, inwestycje budowlane czy przemysłowe, którzy oczekują niezakłóconej produktywności przez cały dzień.

Procesory Intel Core Ultra z serii U posiadają więcej rdzeni E (efektywne) w porównaniu do procesorów z serii H, co przekłada się na wzrost czasu pracy na baterii.

Zaawansowane Funkcje Graficzne

Procesory z serii Core Ultra „H” są również wyposażone w mocniejszy układ graficzny Intel® Arc z dedykowanymi jednostkami ray tracing, co wcześniej było dostępne tylko w dedykowanych kartach graficznych. To sprawia, że laptopy z procesorami Intel Core Ultra H mogą efektywnie obsługiwać zadania związane z tworzeniem treści, eliminując konieczność posiadania dedykowanej karty graficznej.

Inteligentne Zarządzanie Energią

Funkcja Thread Director w procesorach Intel Core Ultra zapewnia lepsze zarządzanie zużyciem energii, rozdzielając zadania między różne rdzenie CPU. E-Cores (rdzenie efektywne) są wykorzystywane w pierwszej kolejności, a P-Cores (rdzenie wysokowydajne) aktywowane są tylko w razie potrzeby. Poprawia to rozpraszanie ciepła i efektywność energetyczną.

Hierarchia nazewnictwa nie ulega zmianie – dalej mamy do wybory procesory z serii 5, 7 oraz 9.

Mobilne stacje robocze wyposażone w najnowsze procesory Intel Core Ultra są dostępne w naszym sklepie w promocyjnych cenach – tutaj

Potrzebujesz porady od naszych ekspertów? Skontaktuj się z naszymi specjalistami bezpośrednio lub wypełnij formularz:

Barbara Malinowska

Doradca klienta

barbara.malinowska@procad.pl +48 606 839 561

Kacper Adamowicz

Doradca klienta

kacper.adamowicz@procad.pl +48 664 731 005

Gratulacje! Zgłoszenie zostało wysłane

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.