Sprzęt

22 grudnia 2023

Procesory AMD Threadripper w stacjach roboczych HP

Procad SA

Moc stacji roboczej HP Z6 G5 A może zrewolucjonizować pracę profesjonalistów, oferując nowe, oparte na przetwarzaniu danych spostrzeżenia i niezrównaną wydajność dla najbardziej wymagających projektów.
Z6 G5 A jest więc idealna do działań przy wirtualnej produkcji, zadaniach z modelowania 3D lub pracy na złożonych i zaawansowanych zestawach danych.

Stacja robocza Z6 G5 A została wyposażona w najnowszej generacji procesory AMD Threadripper Pro – serii 7000WX

Stacje można wyposażyć w procesory dysponujące od 12 do 96 rdzeni. Zgadza się – 96 rdzeni i 196 wątków w jednym fizycznym procesorze.

Poniżej porównanie procesorów z serii 7000WX do ich poprzednika – 5000WX (oba procesory w wariancie 64-rdzeniowym)

Porównanie na bazie benchmarku Passmark

Przedstawiamy również porównanie wydajności do konkurencji (Intel Xeon – najwyższy model 56-rdzeni)

Porównanie na bazie benchmarku Passmark

Z6 G5 A oferuje również dużo miejsca na rozbudowę w miarę zmieniających się wymagań, z miejscem na maksymalnie trzy wysokiej klasy procesory graficzne i elastycznymi opcjami pamięci masowej z dostępnymi z przodu, wymienianymi podczas pracy dyskami NVMe, zapewniającymi szybki i łatwy dostęp do dużych plików.

W skrócie, stacje Z6 G5A można maksymalnie wyposażyć w:

  • 96 rdzeniowy procesor AMD Threadripper 7995WX
  • 3 wysokowydajne karty graficzne nVidia Quadro RTX 6000 Ada lub AMD Radeon Pro W7900
  • 1TB ośmiokanałowej pamięci RAM DDR5
  • do 88TB pamięci dyskowej (w tym dostęp do 4 slotów „hot swap” na dyski NVMe z przodu obudowy)

Przeprojektowany układ tej generacji stacji roboczych serii Z od HP zwiększa przepływ powietrza i zapewnia, że system pozostaje chłodny nawet przy pracy z maksymalną wydajnością, podczas gdy inteligentne sterowanie wentylatorem dostosowuje jego prędkości w czasie rzeczywistym za pomocą ponad 20 czujników temperatury, aby utrzymać cichą pracę.

Dzięki testom MIL-STD i certyfikacji do zastosowań profesjonalnych, HP Z6 G5 A jest zbudowany tak, aby mógł przetrwać wszystkie przeciwności. Jako część portfolio najbardziej zrównoważonych PC na świecie, zaangażowanie HP w zrównoważony rozwój jest mocno obecne także w tym projekcie, zbudowanym w 40% z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu i aspirującym do uzyskania certyfikatu EPEAT® Gold, odzwierciedlającego zaangażowanie firmy w zmniejszanie wpływu jej produktów na środowisko.

Najważniejsze cechy HP Z6 G5 A:

  • Tworzenie, renderowanie, przetwarzanie – wszystko na raz: wszystko to jest możliwe przy dużej efektywności energetycznej obliczeń na Z6 G5 A. Konstrukcja systemu zawiera do 96 rdzeni w jednym CPU stacji roboczej z miejscem na maksymalnie 3 wysokiej klasy procesory graficzne.
  • Możliwość rozbudowy. Elastyczność. Cicha praca: stacja została zaprojektowana, aby zapewnić kompletną moc i komponenty, które potrzebne są od ręki, ale i z miejscem na rozwój – bez throttlingu. Szerokie możliwości rozbudowy dzięki maksymalnie 6 slotom PCIe (do 5. generacji) i 12 dyskom SSD NVMe.
  • Kompleksowe zabezpieczenia. Niezawodność godna zaufania: Z6 G5 A przeszedł 360 tys. godzin rygorystycznych testów, testy MIL-STD oraz posiada certyfikaty dla profesjonalnych aplikacji. Dzięki HP Wolf Security for Business, jest chroniony w warstwach poniżej, wewnątrz i powyżej systemu operacyjnego.
Potrzebujesz porady od naszych ekspertów? Skontaktuj się z naszymi specjalistami bezpośrednio lub wypełnij formularz:

Barbara Malinowska

Doradca klienta

barbara.malinowska@procad.pl +48 606 839 561

Kacper Adamowicz

Doradca klienta

kacper.adamowicz@procad.pl +48 664 731 005

Gratulacje! Zgłoszenie zostało wysłane

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.