Sprzęt

2 czerwca 2023

Stacja robocza HP Z4 G5 – bestseller w nowej, potężniejszej odsłonie

PROCAD SA

Nowa generacja stacji roboczych HP Z4, w wersji G5, to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku.

Dumnie stawia czoła zaawansowanym przepływom pracy i coraz większym wymaganiom profesjonalnego oprogramowania — od renderowania i symulacji w czasie rzeczywistym po zaawansowaną edycję wideo i przygotowywanie ogromnych zestawów danych.

HP Z4 G5 przyspiesza przepływ pracy w szerokiej gamie profesjonalnych aplikacji, np. Revit, Inventor, SolidWorks, Premier Pro oraz zapewnia miejsce na rozbudowę w miarę rozwoju pracy.

Rozwiązanie te z czystym sercem polecamy: Inżynierom, Architektom, Edytorom wideo, Produkt designerom.

Najważniejsze funkcje stacji roboczej HP Z4 generacji 5:

 1. Procesory Intel Xeon serii W!

  Z4 G5 wykorzystuje procesory Intel Xeon nowej generacji z serii W-2400, maksymalnie 24 rdzeni / 48 wątków , przyrost wydajności na poziomie 100% w porównaniu do poprzedniej serii.Zapewniają imponującą wydajność i moc obliczeniową. Procesory te są zoptymalizowane dla profesjonalnych zastosowań, takich jak projektowanie grafiki 3D, symulacje inżynieryjne czy analiza danych, umożliwiając płynne działanie nawet przy najbardziej wymagających zadaniach.

Porównanie wydajności procesorów

Poniżej porównanie wydajności procesorów nowej generacji względem wcześniejszych rozwiązań. Porównanie dotyczy procesorów o podobnej klasie.

CPU Bench_1 zestawienie ogólne z podstawowymi parametrami procesorów

Źródło: https://www.cpubenchmark.net/

CPU Bench_2 wykres obrazujący różnice w wydajności

Źródło: https://www.cpubenchmark.net/

CPU Bench_3 wykres obrazujący wydajność 1 rdzenia

Źródło: https://www.cpubenchmark.net/

 1. Wysokowydajne karty graficzne.

  Obsługa do 2 wysokiej klasy procesorów graficznych NVIDIA RTX A6000 lub AMD Radeon Pro 6800.
  Stacja robocza HP Z4 G5 oferuje różne opcje kart graficznych, w tym profesjonalne karty NVIDIA Quadro, które są znane z doskonałej wydajności w pracy z grafiką 3D, renderowaniem i symulacjami. Dzięki temu możesz cieszyć się płynnymi i precyzyjnymi wizualizacjami oraz szybkim przetwarzaniem grafiki.


 1. Wielokanałowa pamięć RAM

  Z4 G5 obsługuje do 512GB pamięci RAM ECC DDR5 w trybie wielokanałowym (4-kanałowy kontroler pamięci DDR5-4800 ECC i 64 linie transmisyjne PCI-Express 5.0 ).
  Wielokanałowa pamięć RAM zapewnia wysoką przepustowość danych i umożliwia równoczesne wykonywanie wielu zadań, co jest szczególnie ważne przy pracach wymagających dużej ilości pamięci, takich jak projektowanie 3D, analiza danych czy tworzenie wirtualnej rzeczywistości.

 1. Duża pojemność pamięci masowej, do 76TB

  Stacja robocza HP Z4 G5 oferuje szeroki wybór opcji dysków twardych. Możesz wybrać między szybkimi dyskami SSD PCIe NVMe, które zapewniają szybki dostęp do danych, a tradycyjnymi dyskami twardymi o dużej pojemności. To daje Ci elastyczność w przechowywaniu i zarządzaniu danymi.
  NOWOŚĆ: możliwość wymiany dwóch dysków typu NVMe podczas pracy, dostępnych z przodu stacji.

 1. Elastyczność rozbudowy

  HP Z4 G5 została zaprojektowana z myślą o łatwej rozbudowie i aktualizacji. Wyposażona w zintegrowane moduły, takie jak moduł zasilania, moduł chłodzenia czy moduł dysków, umożliwia szybką wymianę i dodawanie komponentów bez konieczności rozmontowywania całej stacji roboczej. To daje Ci większą elastyczność w dostosowywaniu stacji do swoich potrzeb w przyszłości.
 1. Zaawansowane opcje

  HP Z4 G5 zapewnia różne opcje łączności, w tym szybkie porty USB-C, USB-A. To pozwala na łatwe podłączanie różnych urządzeń.
  Obsługuj przepływy pracy o najwyższej wydajności dzięki 5 gniazdom PCIe generacji 5 i 4.
  NOWOŚĆ: Zintegrowana obsługa Wi-Fi. Odłącz swoje urządzenie od kabli sieciowych i ciesz się możliwością umieszczenia komputera stacjonarnego niemal w dowolnym miejscu dzięki nowej zintegrowanej karcie Wi-Fi 6, która nie zajmuje gniazda PCIe.
 1. Kompleksowe zabezpieczenia. Niezawodność, na której można polegać.

  Zaufaj ponad 360 tysiącom godzin testów, certyfikatom dla profesjonalnych zastosowań (ISV – testy niezależnych dostawców oprogramowania) oraz światowej klasy rozwiązaniu HP Wolf Security for Business.
 1. Profesjonalne działanie. Głośność pracy na poziomie szeptu. Smart fan control

  Inteligentne sterowanie wentylatorami zapewnia cichą pracę systemu poprzez dostrajanie prędkości wentylatorów w czasie rzeczywistym za pomocą ponad 20 czujników temperatury. Precyzyjnie rozmieszczone otwory wentylacyjne i kanały usprawniają przepływ powietrza i odprowadzanie ciepła.

HP Z4 G5 oferuje szeroki zakres konfiguracji, który można dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Można wybrać różne opcje procesorów, pamięci RAM, dysków twardych i kart graficznych, aby stworzyć stację roboczą idealnie dopasowaną do swojej pracy. Konstrukcja jest solidna i trwała, co gwarantuje niezawodność i długotrwałą wydajność.

Skorzystaj z naszego doświadczenia i dobierz dla siebie właściwe rozwiązanie:

Wypełnij formularz, a nasi doradcy skontaktują się z Tobą

Gratulacje! Zgłoszenie zostało wysłane

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.