| | |Menu główne

Wdrożenie systemu CAM na bazie Autodesk HSM

Zadaniem systemów komputerowego wspomagania wytwarzania CAM (Computer Aided Manufacturing) jest integracja fazy projektowej i wytwarzania. Programy tego typu umożliwiają na podstawie rysunków 2D i 3D generowanie ścieżki narzędzia obrabiarki, a tym samym wykonanie określonego detalu na maszynach CNC. Wśród aplikacji do projektowania, wizualizacji i symulacji użytkownik może znaleźć dedykowane narzędzie CAM – Autodesk HSM wchodzący w skład pakietu Product Design and Manufacturing Collection.

Potrzebujesz wsparcia we wdrożeniu CAM? Skorzystaj z pomocy naszych inżynierów: CAM@procad.pl / 58 739 68 00

Integracja z Autodesk Inventor

Autodesk HSM współpracuje z większością dostępnych na rynku maszyn CNC. Dzięki szerokiej palecie dostępnych postprocesorów, które są indywidualnie dostosowywane do obrabiarki, użytkownik może skupić się na optymalizacji ścieżki narzędzia. Autodesk HSM doskonale integruje się ze środowiskiem Autodesk Inventor. Nie ma żadnych przeszkód aby wykorzystać już posiadane pliki CAD i zaimportować je do systemu. Dzięki technologii AnyCAD Autodesk HSM wczytuje bezpośrednio pliki geometrii wykonane w innych systemach CAD (Catia, Pro-E, Solid Works, NX,…).

Analiza i wykrywanie kolizji

Główną zaletą systemu CAM jest przeprowadzenie symulacji i wykrywanie ewentualnych błędów jeszcze na ekranie monitora. W czasie projektowania procesu obróbki program wykonuje analizę i wskazuje miejsca kolizji pomiędzy narzędziem, oprawką czy uchwytem, a obrabianym materiałem. Technolog może bezpiecznie generować kody NC. Ta funkcjonalność eliminuje drogie naprawy i przestoje, które mogą wydarzyć się w czasie ręcznego wprowadzania danych z pulpitu maszyny przez programistę.

Redukcja czasu obróbki i zużycia narzędzi

Nowe, zaawansowane strategie obróbki i dobór optymalnych parametrów pozwalają zredukować czas obróbki i zużycie narzędzi. Dodatkową zaletą wynikającą z wdrożenia Autodesk HSM jest zmniejszenie kosztów wynikających z konieczności zakupu lub utrzymywania Maintenance dla innych (z reguły bardzo drogich) systemów CAM. Wszystko znajduje się w jednym zintegrowanym pakiecie firmy Autodesk.

Potrzebujesz wsparcia we wdrożeniu CAM? Skorzystaj z pomocy naszych inżynierów: CAM@procad.pl / 58 739 68 00

Nasze wdrożenie obejmuje przygotowanie postprocesorów i szkolenie dla następujących technologii:

 • Frezowanie 2.5-osiowe,
 • Frezowanie 3-osiowe,
 • Frezowanie 3+2-osie (osie indeksowane),
 • Frezowanie symultaniczne 4, 5-cio osiowe,
 • Toczenie 2-osiowe,
 • Toczenia z frezowaniem,
 • Cięcie: wodą, plazmą i laserem,
 • Probing (pomiary sondą).

W ramach naszych usług oferujemy:  

 1. Analiza wstępna 
 2. Napisanie lub personalizacja postprocesora
 3. Wdrożenie postprocesora  wraz z weryfikacją na maszynie
 4. Szkolenie wstępne obejmujące zagadnienia związane z generowaniem NC i możliwością ustawienia postprocesora
 5. Szkolenie stanowiskowe: praca z Autodesk HSM
 6. Rozbudowa postprocesorów (dodawanie kolejnych osi, max5)  
Zapytaj o ofertę specjalną

Profesjonalne usługi inżynierskie w ofercie PROCAD:

Zamknij