| | |Menu główne

Wdrożenie systemu CAM na bazie Inventor CAM i Fusion 360

Zadaniem systemów komputerowego wspomagania wytwarzania CAM (Computer Aided Manufacturing) jest integracja fazy projektowej i wytwarzania. Programy tego typu umożliwiają na podstawie rysunków 2D i 3D generowanie ścieżki narzędzia obrabiarki, a tym samym wykonanie określonego detalu na maszynach CNC. Wśród aplikacji do projektowania, wizualizacji i symulacji użytkownik może znaleźć dedykowane narzędzie CAM – Inventor CAM wchodzący w skład pakietu Product Design and Manufacturing Collection oraz Fusion 360.

Potrzebujesz wsparcia we wdrożeniu CAM? Skorzystaj z pomocy naszych inżynierów: procad@procad.pl / 58 739 68 00

Integracja z Autodesk Inventor

Inventor CAM/Fusion 360 współpracuje z większością dostępnych na rynku maszyn CNC. Dzięki szerokiej palecie dostępnych postprocesorów, które są indywidualnie dostosowywane do obrabiarki, użytkownik może skupić się na optymalizacji ścieżki narzędzia. Inventor CAM/Fusion 360 doskonale integruje się ze środowiskiem Autodesk Inventor. Nie ma żadnych przeszkód aby wykorzystać już posiadane pliki CAD i zaimportować je do systemu. Dzięki technologii AnyCAD Inventor CAM/Fusion 360 wczytuje bezpośrednio pliki geometrii wykonane w innych systemach CAD (Catia, Pro-E, Solid Works, NX,…).

Analiza i wykrywanie kolizji

Główną zaletą systemu CAM jest przeprowadzenie symulacji i wykrywanie ewentualnych błędów jeszcze na ekranie monitora. W czasie projektowania procesu obróbki program wykonuje analizę i wskazuje miejsca kolizji pomiędzy narzędziem, oprawką czy uchwytem, a obrabianym materiałem. Technolog może bezpiecznie generować kody NC. Ta funkcjonalność eliminuje drogie naprawy i przestoje, które mogą wydarzyć się w czasie ręcznego wprowadzania danych z pulpitu maszyny przez programistę.

Redukcja czasu obróbki i zużycia narzędzi

Nowe, zaawansowane strategie obróbki i dobór optymalnych parametrów pozwalają zredukować czas obróbki i zużycie narzędzi. Dodatkową zaletą wynikającą z wdrożenia Inventor CAM/Fusion 360 jest zmniejszenie kosztów wynikających z konieczności zakupu lub utrzymywania Maintenance dla innych (z reguły bardzo drogich) systemów CAM. Wszystko znajduje się w jednym zintegrowanym pakiecie firmy Autodesk.

Potrzebujesz wsparcia we wdrożeniu CAM? Skorzystaj z pomocy naszych inżynierów: procad@procad.pl / 58 739 68 00

Nasze wdrożenie obejmuje przygotowanie postprocesorów i szkolenie dla następujących technologii:

 • Frezowanie 2.5-osiowe,
 • Frezowanie 3-osiowe,
 • Frezowanie 3+2-osie (osie indeksowane),
 • Frezowanie symultaniczne 4, 5-cio osiowe,
 • Toczenie 2-osiowe,
 • Toczenia z frezowaniem,
 • Cięcie: wodą, plazmą i laserem,
 • Probing (pomiary sondą).

W ramach naszych usług oferujemy:  

 1. Analiza wstępna 
 2. Napisanie lub personalizacja postprocesora
 3. Wdrożenie postprocesora  wraz z weryfikacją na maszynie
 4. Szkolenie wstępne obejmujące zagadnienia związane z generowaniem NC i możliwością ustawienia postprocesora
 5. Szkolenie stanowiskowe: praca z Inventor CAM/Fusion 360
 6. Rozbudowa postprocesorów (dodawanie kolejnych osi, max5)  
Zapytaj o ofertę specjalną

Profesjonalne usługi inżynierskie w ofercie PROCAD:

Zamknij