Projektowanie procesu profilowania kształtowników

Oferujemy dobór i wdrożenie odpowiednich narzędzi informatycznych Oferujemy dobór i wdrożenie odpowiednich narzędzi informatycznych do projektowania procesu profilowania kształtowników bazujących na technologii COPRA® RollForm wraz z zapewnieniem wsparcia w całym okresie eksploatacji systemu. Świadczymy usługi projektowe w zakresie projektowania i analiz kształtowników i maszyn profilujących.

Usługi projektowania

Posiadamy kompleksową ofertę w zakresie projektowania rozwinięcia oraz rolek kształtowników otwartych, rur oraz rur kształtowych.

 • Nasi wykwalifikowani eksperci służą pomocą w:

  • Przygotowaniu koncepcji i projektu rozwinięcia
  • Sprawdzeniu odkształceń wzdłużnych taśmy
  • Sprawdzeniu zachowania materiału podczas profilowania
  • Przygotowaniu projektu rolek

Wprowadzanie zmian w istniejącym uzbrojeniu pozwala często zaoszczędzić ogromne pieniądze, które trzeba byłoby wydać na zaprojektowanie i wykonanie nowego zestawu rolek. Nasi specjaliści pomogą znaleźć przyczynę istniejących problemów oraz zarekomendują zmiany jakie należy wprowadzić by poprawić produkcję.

 • Oferujemy:

  • Analizę istniejącego uzbrojenia i rozwinięcia
  • Dostarczenie raportu i sugestii jak zwalczyć przyczynę problemów
  • Dostarczenie aktualnego kształtu rolek za pomocą COPRA® RollScanner i porównanie istniejących rolek z zaprojektowanymi

Pomożemy Ci dokonać właściwego wyboru:

Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia ekspertów Inżynierskiego Centrum Kompetencyjnego PROCAD

Symulacja profilowania i optymalizacja rolek

Celem symulacji jest dostarczenie dodatkowych informacji o naprężeniach, odkształceniach, miejscowych kontaktach materiału z rolkami profilującymi i wiele innych istotnych dla jakości gotowego wyrobu. Na bazie tych informacji możliwa jest korekta uzbrojenia w celu poprawy jakości kształtownika i likwidacja niepotrzebnych, dodatkowych sił obciążających profilarkę. Oferujemy przeprowadzenie zaawansowanych symulacji z wykorzystaniemy metody elementów skończonych. W naszej pracy korzystamy z najlepszego oprogramowania dostępnego na rynku: COPRA® FEA RF

Kontrola jakości rolek / Usługa skanowania Skanerem COPRA® RollScanner

Naszą ofertę uzupełnia usługa skanowanie rolek przy użyciu COPRA® RollScanner, która dostarcza informacji w postaci zwymiarowanych rysunków CAD, plików DXF (kontur rolki) lub plików bazy danych COPRA®. Dodatkowo istnieje możliwość odtworzenia poprawnego kształtu rolki na bazie rolki skanowanej tzw. “reverse engineering”. Możemy przeanalizować całe uzbrojenie pod kątem zmian kształtu rolek w celu poprawy jakości profilowanego kształtownika.


Włodzimierz Dżygadło

Od 1990 r. związany z branżą CAD/CAM/CAE. Aktywnie zaangażowany w tłumaczenia i wdrażanie programów np. Autodesk Inventor, AutoCAD Mechanical. Od ponad 15-u lat pracuje w firmie PROCAD SA specjalizując się w analizach i symulacjach MES/CFD. Dyrektor Inżynierskiego Centrum Kompetencji.

Dane kontaktowe:
tel.: 660 423 270
@: wlodzimierz.dzygadlo@procad.pl


Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.