Temat: Beton wodporzepuszczalnego jako alternatywa dla nawierzchni nieprzepuszczalnych w aspekcie usług ekosystemowych oraz zarządzania wodą opadową na terenach zurbanizowanych.

22.02.2024

10:00


Holcim Polska jest producentem innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań budowlanych od fundamentów aż po dach.

Holcim Polska wdraża technologie i rozwiązania o obniżonym śladzie węglowym, możliwe do zastosowania na każdym etapie życia budynku, od projektowania i budowy po naprawy oraz renowacje. Spółka oferuje m.in. niskoemisyjne cementy z rodziny ECOPlanet dla budownictwa i prefabrykacji (o 30-50% mniejszym śladzie węglowym niż czysty cement portlandzki CEM), beton ECOPact (o prawie 50% mniejszym śladzie węglowym niż standardowy beton towarowy), czy kruszywo z recyklingu ECOSource. W ofercie znajdują się również systemy podłogowe, a także rozwiązania izolacyjne przeznaczone do kompleksowej termomodernizacji.

Grupa Holcim wspiera tworzenie bardziej zrównoważonych i ekologicznych miast, powstanie inteligentnej infrastruktury i poprawę standardów życia na całym świecie. Dzięki modelowi biznesowemu opartemu na zasadach gospodarki o obiegu zamkniętym, firma jest światowym liderem w wykorzystaniu odpadów jako źródła energii i surowców. Holcim zatrudnia ok. 70 tys. osób w 70 krajach.


STAJEMY SIĘ HOLCIM DLA NIESKOŃCZONYCH MOŻLIWOŚCI

W wyniku zmiany marki Lafarge w Holcim jesteśmy zdolni stawić czoła największym wyzwaniom współczesnego sektora budowlanego.

Rozszerzamy ofertę rozwiązań dla budownictwa . Poza rozpoznawalnymi i cenionymi produktami cementu, betonu czy chemii budowlanej w ofercie Holcim pojawiają się nowe produkty oraz rozwiązania systemowe dla budownictwa – od fundamentów aż po dach, opracowane w centrach innowacji Holcim na całym świecie. Globalna skala działań Holcim gwarantuje większą stabilność dostaw i sprawniejszą logistykę.

Holcim zobowiązuje się do wspierania zrównoważonego budownictwa i ograniczania jego wpływu na środowisko. Redukcja wbudowanego i operacyjnego śladu węglowego jest naszym celem strategicznym.

Pojawienie się marki Holcim to także krok w kierunku udoskonalenia procesów i rozwoju nowych technologii oraz produktów umożliwiających korzystanie z zasobów w zrównoważony sposób.

Beton jest materiałem powstającym z biodegradowalnych materiałów, jednak od lat mierzy się z opinią materiału negatywnie oddziałującego na środowisko naturalne i miejskie. Tymczasem problem tkwi w niewłaściwym stosowaniu betonu, a nie w samym materiale. Przez odpowiednie stosowanie oraz używanie bardziej neutralnych zamienników beton może stać się sojusznikiem krajobrazu i wspierać dobrobyt ludzi i natury. W Holcim wykorzystujemy pozytywne właściwości betonu oraz wprowadzamy innowacyjne i prośrodowiskowe praktyki, takie jak:

ECOPact – beton o prawie 50% mniejszym śladzie węglowym niż standardowy beton towarowy.

ECOCycle – betony wyprodukowane z użyciem kruszywa z recyklingu oraz ECOPlanet –  cementy obniżonym nawet o 30-50% śladzie węglowym w relacji do cementów portlandzkich.  Do ich produkcji wykorzystujemy materiały i surowce z recyklingu. 

FIRE Concrete– beton dymoszczelny stosowany do budowy żelbetowych szachtów oddymiających bez konieczności stosowania dodatkowej izolacji dymoszczelnej.

HYDROMEDIA jest to wodoprzepuszczalna, uniwersalną nawierzchnia, umożliwiająca bardzo szybkie odprowadzenie wody deszczowej do gruntu bądź systemów kanalizacji. Jest to proekologiczne rozwiązanie odprowadzające wodę opadową do gruntu, sprzyjające naturalnej cyrkulacji wody w przyrodzie.

Nasze niskoemisyjne cementy i betony uzyskały  Deklarację Środowiskową Typu III EPD (ang. Environmental Product Declaration). Dokumentacja została wydana przez Instytut Techniki Budowlanej  a deklaracje EPD zawierają informacje o oddziaływaniu materiałów budowlanych na środowisko, są oparte na normie EN 15804 i zweryfikowane przez zewnętrznego audytora.


Poznaj nasze produkty

FIRE Concrete – beton dymoszczelny

Beton dymoszczelny FIRE Concrete przeznaczony jest do wykonywania szachtów oddymiających oraz szachtów wentylacyjnych. Dzięki swojemu unikatowemu składowi zapewnia szczelność podczas pożaru, w trakcie którego na powierzchnie szachtów oddziaływają wysokie temperatury. Beton dymoszczelny FIRE Concrete posiada pozytywną Krajową Ocenę Techniczną wydaną przez ITB.

Agilia Sols A – jastrych anhydrytowy. System podkładów podłogowych  

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony www.holcim.pl/system-podkladow-podlogowych, na stronach produktowych znajdziesz  wartościowe opracowania i poradniki techniczne dotyczące naszych produktów i rozwiązań.

Hydromedia – beton wodoprzepuszczalny

Hydromedia to wodoprzepuszczalna, uniwersalna nawierzchnia, umożliwiająca bardzo szybkie odprowadzenie wody deszczowej do gruntu bądź systemów kanalizacji. Zapobiega również efektowi lokalnych podtopień, gdyż stanowi świetny rezerwuar wody w przypadku nagłych i ulewnych opadów. Jest to proekologiczne rozwiązanie odprowadzające wodę opadową do gruntu, sprzyjające naturalnej cyrkulacji wody w przyrodzie.


Zachęcamy do odwiedzenia naszych  stron produktowych, znajdziesz tam wartościowe opracowania i poradniki techniczne:


Skontaktuj się z naszymi specjalistami:

Dariusz Kuryś
Segment Marketing Manager – RMX and building systems
Tel. +48 502 786 015
dariusz.kurys@holcim.com

Rafał Soboń 
Kierownik doradztwa ds. systemów budowlanych
Tel. + 48 519 537 205 
rafal.sobon@holcim.com


Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.