Import stylu wydruku z ACM 2006 do nowej wersji ACM 2008

Problem

Korzystałem poprzednio z Inventora 10. Teraz zainstalowałem sobie Inventora 2008. Problem dotyczy wydruków z Mechanicala. Nie mogę skorzystać z swoich poprzednich stylów wydruku *.ctb. Przegrałem je do Plot Styles jak zawsze to robiłem, ale program ich nie widzi. Chciałbym uniknąć ścieżki wykonania tych plików od nowa. Ponieważ dostaję projekty z biur projektów lub od kolegów z pracy, przez to nie mam wiedzy z jakiej wersji AutoCAD’a jest to plik. Może jest sposób jak konwertować te pliki do mojej wersji Mechanicala?

Rozwiązanie

Aby zaimportować swój własny styl wydruku do nowej wersji, należy przegrać plik *.ctb do katalogu:
C:Documents and SettingsusersApplication DataAutodeskAutodesk Mechanical Desktop 2008R17.1plkPlot Styles. Katalog ten można szybko odszukać, gdy w AutoCADzie Mechanical przejdziemy do Narzędzia-Opcje- zakładka „Wydruk i publikacja” i w oknie  „Ustawienia tabeli stylów wydruku..” (znajdująca się w prawym dolnym rogu), kliknąć na „Dodaj lub edytuj tabele stylów wydruku”.
Tam wówczas należy umieścić swój plik stylów wydruku, a następnie w miejscu Bieżące ustawienie tabeli stylów wydruku pod „Standardowa tabela stylów wydruku” wybrać skopiowany styl. Dzięki temu wszystkie ustawienia zostaną zaczytane do AutoCADa Mechanical

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.