Problem z otwieraniem pliku i brak bibliotek renderingu

Problem

Mam problem z jednym plikiem, ponieważ otwiera się bez zarzutu w firmie, dla której pracuję, ale nie otwiera się całkowicie u mnie w domu (głównie tu pracuję). Mogę otwierac elewacje, widoki 3d, przekroje i rzuty poza rzutem przyziemia. Otwierając przyziemie wyskakuje napis ” Wystąpił błąd podczas rysowania zawartości okna. Okno zostanie zamknięte”. Myśląc, że to błąd instalacji w moim komputerze (chociaz pracuję na nim prawie od roku i nic podobnego nie miało miejsca), odinstalowałam program i zainstalowałam ponownie. Jednak nic to nie dało. Nie wiem w czym tkwi problem. Proszę o możliwie najszybszą odpowiedz, bo projekt jest „na wczoraj”. Przesyłam plik, z którym są problemy.

Drugi, inny problem jest taki, że po standardowym zainstalowaniu Revita z Państwa płyty, ani w firmie ani w domu nie można wykorzystac funkcji renderowania. Przy otwieraniu programu pojawia sie komunikat „Nie zainstalowano biblioteki renderowania. Funkcje renderowania są wyłączone”. W jaki sposób można to zainstalowac?

Rozwiązanie

Aby rozwiązać problem otwierania pliku proszę pobrać najnowszą wersję oprogramowania z symbolem WU3, ze strony Autodesk : http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/item?siteID=123112&id=11375991

Aby doinstalować bibliotekę materiałów należy ponownie włożyć płytę instalacyjną, a program powie co nie jest zainstalowane. Proszę zaznaczyć bibliotekę materiałów renderingu.

Aby uniknąć tego problemu, po ściągnięciu wersji WU3, w trzecim kroku instalacji pojawi się przycick Konfiguracja. Należy skonfigurować instalację, i podczas niej zaznaczyć zainstalowanie materiałów renderingu.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.