| | |Menu główne

Grupa PROCAD

Grupa PROCAD

Grupa Kapitałowa PROCAD

Na dzień 31.12.2014 roku Grupa Kapitałowa PROCAD składała się z jednostki dominującej oraz 4 jednostek zależnych. Jednostką dominującą Grupy jest PROCAD S.A.

Jednostka dominująca

PROCAD SA z siedzibą w Gdańsku. Podstawowym przedmiotem działalności spółki PROCAD według działów Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) jest działalność związana z oprogramowaniem i doradztwem w zakresie informatyki oraz działalność powiązana. Rozwiązania oferowane przez PROCAD wykorzystywane są m.in. przez pracownie architektoniczne, inżynieryjne i mechaniczno-technologiczne. Wdrażane przez spółkę systemy w głównej mierze oparte są na technologii światowego lidera, notowanej na amerykańskim NASDAQ spółki Autodesk Inc. PROCAD SA zajmuje się wdrożeniami systemów CAD od 1994 roku. Obecnie jest największą Spółką informatyczną działającą na polskim rynku systemów Autodesk posiadając najwyższy status Autodesk Platinum Partner.

PROCAD SA oferuje kompletne rozwiązania, dostarcza sprzęt komputerowy, urządzenia peryferyjne oraz różnego rodzaju oprogramowanie specjalistyczne. Zapewnia serwis gwarancyjny i pogwarancyjny sprzętu komputerowego i oprogramowania. Prowadzi szkolenia w oparciu o własne centrum szkoleniowe o statusie Autodesk Authorized Training Center. Oferuje usługi wdrożeniowe oraz pełną opiekę nad infrastrukturą IT.

Podział na branże. Zespół PROCAD tworzy obecnie ponad 80 osób, spośród których większość to profesjonaliści w swoich specjalnościach doskonale znający oferowane rozwiązania branżowe. Taki rozdział kompetencji zapewnia, że w szeregach PROCAD znajdują się specjaliści systemów wspomagania projektowania w dziedzinach: architektury, konstrukcji budowlanych, przemysłu, infrastruktury, inżynierii lądowej, a także systemów GIS i dedykowanego sprzętu komputerowego. Personel PROCAD nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, spełniając najwyższe wymagania odpowiednich akredytacji i autoryzacji dostawców sprzętu i oprogramowania. Potencjał PROCAD to wartość wyjątkowa na polskim rynku rozwiązań CAD/CAM/ CAE. Jesteśmy sprawną, dobrze zarządzaną organizacją, posiadającą solidne zaplecze finansowe i 6 oddziałów w Polsce.

HP Partner First GOLD. Drugim, najważniejszym partnerem PROCAD jest jeden z największych światowych dostawców sprzętu komputerowego – HP. Nasza uwaga koncentruje się przede wszystkim na tych produktach HP, które niezbędne są do funkcjonowania pracowni projektowej. Takie podejście zaowocowało największą w kraju sprzedażą urządzeń wielkoformatowych, a także bardzo dobrymi wynikami w sprzedaży profesjonalnych stacji roboczych. Konsekwencją tych wyników jest status HP Partner First GOLD jaki nieprzerwanie posiadamy od wielu lat.

Giełda. Od stycznia 2007 roku PROCAD SA jest firmą notowaną na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Pozyskane środki wykorzystywane są na dalszy rozwój i stałe podnoszenie jakości oferowanych usług. Zapraszamy do odwiedzania sekcji „Inwestorzy” z aktualnymi informacjami giełdowymi publikowanymi przez PROCAD SA.

Blisko klienta. Tworząc kolejne oddziały w Polsce firma miała na uwadze przede wszystkim zapewnienie możliwości sprawniejszego i szybszego docierania do Klientów z terenu kraju. Obecnie PROCAD działa w sześciu miastach: Gdańsku, Katowicach, Poznaniu, Radomiu, Warszawie, Wrocławiu.

Program lojalnościowy PROCENT to propozycja skierowana do wszystkich Klientów PROCAD. Każdy zakup premiowany jest punktami proCENT przypisanymi do indywidualnej karty. Posiadacze kart zgromadzone punkty mogą wymienić na nagrody w specjalnie stworzonym na potrzeby programu sklepie – www.procad.pl/procent. Dodatkowym atutem posiadania karty jest możliwość skorzystania z akcji promocyjnych dedykowanych wyłącznie ich posiadaczom.

Jednostki zależne

Od stycznia 2020 nastąpiła pełna integracja zespołu AutoR KSI Sp. z o.o., który wszedł w struktury PROCAD SA. Spółka AutoR KSI Sp. z o.o. została zlikwidowana w czerwcu 2021 roku.

AutoR KSI Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Firma posiada unikatową ofertę usług wdrożeniowych z wartością dodaną i jest jednym z największych partnerów Autodesk w Polsce w zakresie wdrożeń rozwiązań komputerowego wspomagania projektowania (CAD) dla szeroko pojętej branży mechanicznej i przemysłu, o najwyższym statusie Autodesk Platinum Partner.

Z dniem 15 listopada 2018r. nastąpiła sprzedaż udziałów w spółkach zależnych DES ART Sp. z o.o. oraz Cador Consulting Sp z o.o.  oraz  wyjście tych spółek z Grupy Kapitałowej PROCAD.

DES ART Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni powstała w 2003 roku. Głównym obszarem działalności DES ART jest świadczenie usług w zakresie wykorzystania technik komputerowego wspomagania projektowania (CAD/CAE) w przemyśle i nauce, zajmującą się wysoko specjalizowanymi, multidyscyplinarnymi usługami inżynierskimi (obliczenia inżynierskie głównie z wykorzystaniem Metody Elementów Skończonych).

Odbiorcą usług DES ART Sp. z o.o. są znane firmy z branży samochodowej, okrętowej, turbinowej i innych. DES ART Sp. o.o. zatrudnia zespół doświadczonych inżynierów posiadających specjalizacje w inżynierii pojazdów, w przemyśle okrętowym, mechanice płynów, inżynierii materiałowej i innych dziedzinach. Dysponuje stosowną wiedzą i zapleczem informatycznym oraz długoletnim doświadczeniem w wykonywaniu analiz Metodą Elementów Skończonych. DES ART współpracuje zarówno z Kontrahentami polskimi, jak i zagranicznymi.

Cador Consulting sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni powstała w 2004 roku. Głównym obszarem działalności CADOR jest świadczenie usług w zakresie sprzedaży oprogramowania CAD/CAM/CAE oraz wsparcia technicznego w tym obszarze. CADOR jest jednym z największych dystrybutorów oprogramowania specjalistycznego firmy SIEMENS w Polsce, posiada status Silver Partner-a. Do grona klientów Spółki należą min. firmy będące liderami w branży przemysłowej w Polsce. CADOR świadczy również usługi szkoleniowe zarówno w obszarze CAD/CAM/CAE, jak również innych szkoleń specjalistycznych, min. „Grafika komputerowa”, „Specjalista PHP i MySQL”, „Rachunkowość”.

Zamknij