| | |Menu główne

Integracja zarządzania danymi dotyczącymi produktów (PDM) z planowaniem zasobów przedsiębiorstwa (ERP) znacząco poprawia komunikację pomiędzy inżynierami, produkcją, zakupami, sprzedażą.

Dlaczego potrzebna jest integracja?

 • BOM musi zostać przekazany do systemu ERP, który kontroluje procesy produkcyjne.
 • Ręczne wprowadzanie danych jest powolne i kosztowne.
 • Występuje wysokie ryzyko wystąpienia błędów podczas wprowadzania danych.

10 korzyści z integracji CAD-ERP:

 1. Udostępnienie zintegrowanego interfejsu użytkownika umożliwia inżynierom łatwe tworzenie i utrzymywanie informacji o elementach i ich dokumentach w systemie Autodesk Vault i ERP
 2. Zmniejszenie czasu, kosztów i błędów związanych z ponownym przepisywaniem danych z jednego systemu do drugiego
 3. Zmniejszenie ogólnych wysiłków na rzecz rozwoju produktu (np. czasu spędzanego przez inżyniera w wyszukiwaniu informacji), które wymagają wysokich nakładów pracy manualnej w celu wymiany danych pomiędzy systemami Autodesk Vault – ERP
 4. Zapewnianie spójności i wykorzystania informacji dotyczących produktu przez personel w organizacjach w całym przedsiębiorstwie
 5. Redukcja kosztów błędów elementów i zestawień materiałów. BOMy są tworzone raz, a następnie zarządzane w sposób spójny zarówno w systemach PDM, jak i ERP.
 6. Zmniejszenie kosztów zapasów magazynowych. Projektanci wiedzą, które części są dostępne i włączają je do nowych wersji lub produktów – lepsze ponowne użycie części.
 7. Mniej zmian konstrukcyjnych i poprawek w projekcie.
 8. Skrócenie czasu wprowadzenia produktów na rynek i zwiększenie możliwości ponownego wykorzystania produktów, wraz z zwiększeniem wydajności w zakresie projektowania i planowania.
 9. Zmniejszenie ilości braków materiałów, które nie mogą być wykorzystane w produkcji, a zostały zamówione zanim zaopatrzenie było poinformowane o oczekujących zmianach.
 10. Wzrost wydajności produkcji poprzez poprawę przepływu danych pomiędzy wydziałami.

Potrzebujesz integracji CAD (Autodesk Inventor) PDM (Autodesk Vault) ze swoim systemem ERP?

Zgłoś się do naszych specjalistów:

Profesjonalne usługi inżynierskie w ofercie PROCAD:

Zamknij