| | |Menu główne

Integracja zarządzania danymi dotyczącymi produktów (PDM) z planowaniem zasobów przedsiębiorstwa (ERP) znacząco poprawia komunikację pomiędzy inżynierami, produkcją, zakupami, sprzedażą.

Dlaczego potrzebna jest integracja?

 • BOM musi zostać przekazany do systemu ERP, który kontroluje procesy produkcyjne.
 • Ręczne wprowadzanie danych jest powolne i kosztowne.
 • Występuje wysokie ryzyko wystąpienia błędów podczas wprowadzania danych.

10 korzyści z integracji CAD-ERP:

 1. Udostępnienie zintegrowanego interfejsu użytkownika umożliwia inżynierom łatwe tworzenie i utrzymywanie informacji o elementach i ich dokumentach w systemie Autodesk Vault i ERP
 2. Zmniejszenie czasu, kosztów i błędów związanych z ponownym przepisywaniem danych z jednego systemu do drugiego
 3. Zmniejszenie ogólnych wysiłków na rzecz rozwoju produktu (np. czasu spędzanego przez inżyniera w wyszukiwaniu informacji), które wymagają wysokich nakładów pracy manualnej w celu wymiany danych pomiędzy systemami Autodesk Vault – ERP
 4. Zapewnianie spójności i wykorzystania informacji dotyczących produktu przez personel w organizacjach w całym przedsiębiorstwie
 5. Redukcja kosztów błędów elementów i zestawień materiałów. BOMy są tworzone raz, a następnie zarządzane w sposób spójny zarówno w systemach PDM, jak i ERP.
 6. Zmniejszenie kosztów zapasów magazynowych. Projektanci wiedzą, które części są dostępne i włączają je do nowych wersji lub produktów – lepsze ponowne użycie części.
 7. Mniej zmian konstrukcyjnych i poprawek w projekcie.
 8. Skrócenie czasu wprowadzenia produktów na rynek i zwiększenie możliwości ponownego wykorzystania produktów, wraz z zwiększeniem wydajności w zakresie projektowania i planowania.
 9. Zmniejszenie ilości braków materiałów, które nie mogą być wykorzystane w produkcji, a zostały zamówione zanim zaopatrzenie było poinformowane o oczekujących zmianach.
 10. Wzrost wydajności produkcji poprzez poprawę przepływu danych pomiędzy wydziałami.

Potrzebujesz integracji CAD (Autodesk Inventor) PDM (Autodesk Vault) ze swoim systemem ERP?

Nasz zespół wdrożeniowy tworzą certyfikowani specjaliści, posiadający długoletnie doświadczenie w przeprowadzaniu wdrożeń PDM, integracji z systemami ERP/MRP II, a przede wszystkim w ścisłym dopasowaniu środowiska zarządzania danymi do potrzeb firm. Wykonujemy wdrożenia PDM od prostych implementacji w małych zespołach projektowych po złożone projekty w dużych firmach produkcyjnych.  Liderami naszych zespołów wdrożeniowych są:

Cezary Frączyk

Zaczynał jako konstruktor i użytkownik CAD. Od ponad 11 lat zajmuje się implementacją oprogramowania CAD/PDM w polskich przedsiębiorstwach. W dorobku ponad 30 wdrożeń PDM. Specjalizuje się w projektowaniu i dostosowywanie aplikacji oraz rozwiązań do potrzeb klienta.

Marcin Gryz

Ukończył studia o specjalności Wspomaganie Komputerowe Projektowania na wydziale SiMR Politechniki Warszawskiej. Na początku pracy zawodowej związany z rozwojem Systemów Przetwarzania Informacji w zakresie CRM. Od 2008 roku pełni rolę głównego konsultanta podczas realizacji wdrożeń Autodesk Vault.

Skontaktuj się z nami: 

Profesjonalne usługi inżynierskie w ofercie PROCAD:

Zamknij