WSZYSTKO O TESTOWANIU AUTODESK CONSTRUCTION CLOUD

Czy można przetestować platformę Autodesk Construction Cloud?

Tak. Każdy może skorzystać z 30-dniowego okresu próbnego. Jeśli w czasie trwania trialu lub w ciągu kolejnych 30 dni nie przekształcimy platformy na docelowy hub dla naszej firmy, to stracimy dostęp do utworzonych w niej projektów i danych. Po upływie 30 dni od daty zakończenia okresu testowego, dane z platformy testowej zostaną usunięte na zawsze.

Platformę testową/trialową można założyć osobno na serwerze amerykańskim ( https://acc.autodesk.com ) i europejskim ( https://acc.autodesk.eu ). Na każdym z tych serwerów mamy do wykorzystania osobny 30-dniowy okres testowy.

Czy można przetestować pozostałe moduły, jeśli już mam Docsy?

Tak. Najłatwiej będzie aktywować okres testowy ze stron Autodesku z informacjami ogólnymi o danej usłudze, np. https://construction.autodesk.eu/ .

Jak sprawdzić, czy aktualnie wykorzystuję okres testowy?

Na stronie https://manage.autodesk.com w zakładce „Aktywne wersje testowe”.

Jakie moduły mogę przetestować?

Po uruchomieniu wersji testowej platformy będziemy mieli dostęp do wszystkich jej modułów. Więcej informacji na temat każdego z nich znajdziesz na naszej stronach PROCAD lub Autodesk.

Autodesk Docs

Autodesk Build

Autodesk Collaborate

Autodesk Collaborate Pro

Autodesk Takeoff

UWAGA: com czy eu?

Należy zwracać uwagę na końcówkę adresu strony internetowej z platformą Autodesk Construction Cloud. Wyszukiwarka internetowa może nas skierować do strony ACC na innym serwerze, a wtedy częstym błędem jest wypełnianie formularza rejestracyjnego służącego do uruchomienia kolejnej wersji testowej platformy.


Na nowej platformie nie znajdziemy projektów, w których uczestniczymy w ramach drugiego serwera.

Jeśli już masz utworzoną platformę na serwerze amerykańskim https://acc.autodesk.com/ , a wejdziesz
na stronę ACC na serwerze europejskim https://acc.autodesk.eu/ (i na odwrót), to wyskoczy okienko
z formularzem rejestracyjnym, którego wypełnienie będzie skutkować utworzeniem platformy testowej
na drugim serwerze. Należy pamiętać, że ta nowoutworzona platforma wygaśnie ona po 30 dniach!

Jak przetestować Docsy/Collaborate/Build/Takeoff?

Jest na to parę sposobów:


Wejdź na stronę https://acc.autodesk.com/  lub https://acc.autodesk.eu/  (w zależności od tego, na jakim serwerze chcemy mieć umiejscowioną platformę), zaloguj się na swoje konto Autodesk lub je stwórz, a następnie wypełnij formularz dotyczący zakładania platformy testowej. Platforma utworzona w ten sposób będzie przypisana do użytkownika, na którego jesteśmy zalogowani.

  1. Jeśli masz dostępną licencję na jeden lub wiele z modułów ACC, to na stronie z informacjami o koncie autodeskowym (https:// manage.autodesk.com) w zakładce „Wszystkie produkty i usługi” znajdź jedną z poniżej zaznaczonych usług i kliknij „Dostęp”. Zwróć uwagę, że jeśli nie jesteś własnym menadżerem kontraktu, to w ten sposób założysz testową platformę testową, która wygaśnie po 30 dniach. Aby założyć oficjalny hub dla swojej firmy, zapoznaj się z artykułem „Jak założyć platformę Autodesk Construction Cloud i na co zwrócić uwagę”.

Czy można przemianować platformę testową (trial account) na docelową?

Tak. Instrukcję, jak to zrobić, znajdziesz tutaj

Jak poznać, że pracuję na platformie testowej, a nie oficjalnej platformie firmy?

Podczas pracy na platformie testowej zobaczymy napis w górnej części przeglądarki, na którym będą odliczane dni do końca okresu testowego.

Czy na platformie testowej można pracować na własnych plikach?

Tak. Podczas okresu testowego mamy dostęp do pełnej funkcjonalności platformy. Można pracować na własnych plikach, testować połączenie z innym oprogramowaniem i zakładać własne projekty. Możemy również pracować na innych platformach, do których zostaniemy zaproszeni.Dodatkowo podczas okresu testowego otrzymujemy dostęp do przykładowego projektu ze plikami i wstępnie wypełnionymi danymi.

Czy można mieć więcej niż jedną platformę ACC w jednej firmie?

Tak, pod warunkiem, że licencje mamy kupione na kilku menadżerów kontraktu i do każdego z tych menadżerów jest przypisana choć 1 aktywna (opłacona) subskrypcja Autodesk Docs/Build/Collaborate/Collaborate Pro/Takeoff. Każdą z tych platform musi aktywować właściwy menadżer kontraktu.

Czy można połączyć dwie platformy w jedną?

Nie, nie ma takiej możliwości.

Jak założyć platformę Autodesk Construction Cloud dla mojej firmy?

Szczegółowe informacje znajdziesz w artykule „Jak założyć platformę Autodesk Construction Cloud i na co zwrócić uwagę”.


 

Masz pytania na temat Autodesk Constructlion Cloud lub jej wdrożenia w swojej firmie?

Skontaktuj się z naszymi specjalistami bezpośrednio lub wypełnij formularz

Gratulacje! Zgłoszenie zostało wysłane

Dziękujemy za wypełnienie formularza. Wkórtce nasz pracownik skontaktuje się z Tobą. 

Informacje o Tobie

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.