możliwość odtworzenia rysunków wykonanych AC Mechanical Desktop w AC LT 2004

Problem

Wykonałem rysunek w przestrzeni papieru z wykorzystaniem tworzenia widoków z modelu 3d komenda AMDWGVIEW. Po otwarciu tego rysunku w AutoCAD 2008 LT w przestrzeni papieru (layout)widoczne są tylko obiekty narysowane w tej przestrzeni, brak jest widoków generowanych z modelu 3D. Czy w przypadku gdy finalnym formatem dokumentacji ma być np. format AUTOCAD LT 2004 jest możliwość „exportu” lub „konwersji” layoutu z Mechanicala2008 do osobnego pliku z formatem AUTOCAD 2004 lub AUTOCAD 2004 LT (oczywiście już bez możliwości edycji modelu z automatyczną aktualizacją na layoucie).

Rozwiązanie

Jeżeli chodzi o możliwość przekonwertowania rysunku wykonanego w AC Mechanical Desktop 2008, tak aby można było go otworzyć i w AutoCADzie LT 2004, należy otworzyć ten rysunek w AutoCADzie 2008 i tam zapisać go do wersji Rysunek programu AutoCAD 2004/LT 2004 (*.dwg). Tylko w ten sposób będzie można zobaczyć rysunek w layout.
Niestety ta procedura nie działa, gdy chcemy zapisać plik bezpośrednio z AutoCADa Mechanical do  formatu  AutoCADa 2004. Po zapisaniu w taki sposób i próbie otwarcia w AC LT 2004, nie można nic zobaczyć go w layout (arkuszu)

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.