Problem z widocznością niektórych palet i okien dialogowych

Problem

Nie działa normalnie komenda „visual effect settings” w zakładce „options”. Po kliknięciu myszką na tę komendę nic się nie dzieje.

Po naciśnieńciu „ustawienia efektu wizualnego” a następnie wciśnieńciu alt + space pojawia mi się oczekiwana komenda, ale nie wraca ona na stałe. Reperacja instalacji w tej kwestii nie pomogła, za każdym razem trzeba wcisnąć alt + space żeby zmienić ustawienia efektu wizualnego. Podłączyłem też 2 monitor, żeby sprawdzić czy jest ta komenda gdzieś poza ekranem – jednak nigdzie wokół ekranu podstawowego jej nie ma.

Rozwiązanie

W przypadku gdy jakiekolwiek okno dialogowe lub pasek narzędzi nie pojawiają się po jego wywołaniu lub po starcie Autocada a w przeszłości chociaż raz na danym komputerze program Autocad był uruchamianiany i używany  przy podłączonych 2 monitorach to celem spradzenia czy okna dialogowe lub paski narzędzi nie występują na drugim monitorze POZA podłączniem drugiego monitora i należy aktywować rozszerzony pulpit a także sprawdzić po koleii za pomocą właściwości: ekran poszczególne ustawienia wzajemne obu ekranów.

Należy wywołać dane okno – jeśli się nie pokaże na drugim ekranie należy we wspomnianych wyżej właściwowściach przestawić ekran symbol ekranu pomocniczego (2)  na druga stronę ekranu podstawowego (1). Jeżeli istnieje przypuszczenie że mogło dojść do „zabawy” ustawieniami wzajemnej lokalizacji symboli tych dwóch ekranów to należy spróbować jeszcze ustawienia symbolu drugiego ekranu np. na górze lub na dole albo na wydłużonej  przekątnej względem ekranu głównego(1).

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.