utrwalanie wiązań w Inventor 2009

Problem

W szkicu, nie utrwalają się wiązania geometryczne. Załączona jest oczywiście opcja „Utrwalanie wiązań”. Pod prawym przyciskiem myszy, sprawdziłem w „opcjach wiązań”, że zaszarzone są wszystkie dostępne wiązania, nie można je uaktywnić. Zainstalowanie SP1 do Inventora nie zadziałało. Posiadam system operacyjny Windows Vista x64. Podejrzewam system, ponieważ kolega na sąsiednim stanowisku ma XP i wszystko działa bez zarzutu. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu

Rozwiązanie

W Inventor 2009 pojawiła się opcja „Utwalanie wiązań”. Jeśli ma Pan ją wyłączoną, wówczas nie utrwalają się wiązania. Dodatkowo opcja pod prawym przyciskiem myszy „Opcje wiązania” są zaszarzone. Po włączeniu „Utrwalania wiązań”, proszę wejść w „Opcję wiązania” i zaznaczyć wszystkie pozycje rodzajów wiązań.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.