Zacinanie się programu

Problem

Autocad się zacina. Podczas pracy program zaczyna zapisywać, dochodzi do 56% i zatrzymuje się na kilkadziesiąt sekund. Podobnie podczas drukowania, po ustawieniu wydruku i wcisnięciu ok program pokazuje białe okno i staje na kilkadziesiąt sekund. tak samo przy wciśnięciu anuluj. Sytuacja jest podobna przy próbie otwierania większości rysunków – program otwiera je bardzo bardzo długo, nie pomaga ani czyszczenie skali ani naprawy z menu plik. Program zdaje się „psuć” rysunki bo podobna sytuacja spotyka te rysunki podczas otwierania na innym komputerze.Autocad się zacina. Podczas pracy program zaczyna zapisywać, dochodzi do 56% i zatrzymuje się na kilkadziesiąt sekund. Podobnie podczas drukowania, po ustawieniu wydruku i wcisnięciu ok program pokazuje białe okno i staje na kilkadziesiąt sekund. tak samo przy wciśnięciu anuluj. Sytuacja jest podobna przy próbie otwierania większości rysunków – program otwiera je bardzo bardzo długo, nie pomaga ani czyszczenie skali ani naprawy z menu plik. Program zdaje się „psuć” rysunki bo podobna sytuacja spotyka te rysunki podczas otwierania na innym komputerze.

Rozwiązanie

Po otwarciu przesłanych przez Pana plików dwg, sprawdziłem listę skal – musiałem od razu ją zresetować, bo zawierała dużą ilość niestandardowych skal. Dodatkowo, poprzez komendę „-usuń” i wywołanie podfunkcji „Zarejestrowane pliki” literką Z, usunąłem zagnieżdżone obiekty, pochodzące z innych oprogramować lub z migracji ze starszych wersji, znajdujące się wewnątrz tych plików. W tym momencie, praca na plikach jest bardzo szybka, zarówno w przypadku drukowania, jak i zapisu, otwarcia, itp.

Dodatkowo proszę sprawdzić, czy ma Pan zainstalowane poprawki dla AC 2008:

http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/ps/dl/item?siteID=123112&id=10035892&linkID=9240618

 

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.