Zmiana położenia atrybutów w czasie wklejania (CTRL+V)

Problem

Problem dotyczy bloków dynamicznych w AC 2007 LT, AC 2008 LT, AC 2009 LT a także mam informacje że w wersjach pełnych AC.
Opis problemu:
– bloki dynamiczne gubią swoje właściwości, zasadniczo losowo, tzn dziś są widoczne funkcje (obracanie, przeglądanie, odwracanie), następnym razem w tym samym pliku parametry są niedostępne (niewidoczne)mimo że otwierając przez edytor bloku istnieją wszystkie zdefiniowane parametry
– przy kopiowaniu i wklejaniu ze schowka (ctrl C/ ctrl V) atrybuty nie zachowują się prawidłowo.
np „rozjeżdżanie” się atrybutów lub pokazywanie odbić lustrzanych (przy mirrtext 00
Nieprawidłowe działanie bloków przy wklejaniu, powstaje jak już blok jest zdefiniowany w danym rysunku, jeśli nie raczej działa prawidłowo.

Rozwiązanie

1) Panie Tomaszu, rozwiązaniem problemu jest wyłączenie w edytorze bloku we właściwościach atrybutu zmiany położenia tekstu.

2) Przy kopiowaniu proszę nie używać CTRL+C i CTRL+V. Gdy chcemy blok skopiować w tym samym rysunku to proszę używać KOPIOWANIA – ikony w pasku narzędziowym: ZMIANA.

Jeśli chcemy blok wstawić w innym rysunku to proszę używać narzędzia DESIGN CENTER (CTRL+2).

Jeśli blok wykorzystywany jest często w różnych rysunkach to można go wrzucić do PALETY NARZĘDZI (CTRL+3). Tylko trzeba przy tym pamiętać, że plik w którym nastąpiło przeniesie bloku do PALETY NARZĘDZI, musi być cały czas w tym samym miejscu na dysku.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.