| | |Menu główne

Autodesk – prawo do użytku domowego

Prawo do użytku domowego pozwala pracownikom instalować oprogramowanie Autodesk we własnym gabinecie czy salonie. Produkty z dostępem dla jednego użytkownika (Single user Subscription) mogą być używane z dowolnego komputera i nie wymagają specjalnej licencji.

Podobnie jest z pakietami z Planem Obsługi dla jednego użytkownika (Single User Maintenance Plan). Można z nich korzystać na dowolnym komputerze i nie wymagają wykupienia dodatkowej specjalnej licencji do użytku domowego, dzięki czemu jest to rozwiązanie praktyczne i uniwersalne.

Autodesk – licencja

Nieco inaczej jest w przypadku oprogramowania Autodesk dla wielu użytkowników. W takiej sytuacji wymagana jest już licencja – dopiero po jej wykupieniu i nadaniu możliwa będzie praca nad projektem z zacisza własnego domu.

Dowiedz się więcej! Listę produktów dostępnych do użytku domowego znajdziesz pod tym linkiem. Więcej zaś o samych prawach do użytkowania dowiecie się tutaj.

Konfiguracja do użytku domowego – jak to zrobić?

Mój produkt to subskrypcja (Subscription) – np. AEC Collection, AutoCAD, AutoCAD LT

Licencja jednostanowiskowa (Single user)

Można zainstalować oprogramowanie na maksymalnie 3 urządzeniach, ale tylko jedna kopia produktu może być uruchomiona w danym momencie. Należy pamiętać o każdorazowym wylogowaniu się z urządzenia, przed zalogowaniem się do danego programu na innym urządzeniu. Więcej informacji można znaleźć w tym artykule.

Licencja sieciowa (Multi user)

W celu aktywacji oprogramowania w domu należy poprosić Contract Managera o wygenerowanie licencji do użytku domowego lub skorzystać ze strony.

Mój produkt to licencja wieczysta (Maintenance Plan) – np. AutoCAD, Revit, Inventor

Licencja jednostanowiskowa (Single user)

Można zainstalować oprogramowanie na maksymalnie 3 urządzeniach, ale tylko jedna kopia produktu może być uruchomiona w danym momencie.

Aktywacja programu na komputerze domowym odbywa się poprzez wprowadzenie numeru seryjnego i klucza produktu, które znajdują się na Twoim koncie Autodesk (https://accounts.autodesk.com ).

Licencja sieciowa (Multi user)

W celu aktywacji oprogramowania w domu należy „wypożyczyć” ją z serwera („borrow a license” szczegóły tutaj) lub poprosić Contract Managera o wygenerowanie licencji do użytku domowego.

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się ze swoim opiekunem lub z naszą infolinią: 22 201 91 56 pomoc@procad.pl

Zamknij