ADMS Console – ponowna instalacja

Problem

Witam.
Mam problem ADMS2009 . Chciałem zacząć go używać i tworzyć własne biblioteki. Niestety instalując program nie zwróciłem uwagi, że trzeba nadać mu hasło. Mimo wpisywania hasła domyślnego (podanego w helpie) nie mogłem zalogować się jako administrator. Postanowiłem odinstalować ADMS i zainstalować z własnym hasłem. Tak też zrobiłem. Podczas instalacji program zarządał abym usunął istniejące pliki SQL (microsoft sql server). Zrobiłem to. W tej chwili nie mogę zainstalować ADMS tzn. Zainstalował się w Autodesk Data Management : Vault i autoloader. Nie mam konsoli serwera. Mało tego jak chcę z poziomu instalatora doinstalować ADMS nie mogę zaznaczyć pola wyboru (przed usunięciem plików sql była taka możliwość) przy ADMS.
Co mogę jeszcze zrobić aby zainstalować ADMS ?

Rozwiązanie

Aby zainstalować ponownie ADMS Console 2009 należy:
Odinstalować:

  • poprzednio zajnstalowanego ADMS Console 2009
  • Autodesk Vault 2009
  • wszystkie pozycje (4) Microsoft SQL z listy „Dodaj/usuń programy”

Po zrestartowaniu komputera, usunąć fizycznie z komputera katalogi:
C:Program FilesAutodeskData Management Applications
C:Program FilesAutodeskVault 2008
C:Program FilesMicrosoft SQL Server (lub, jeśli się nie da, to wówczas wejść w ten katalog i usunąć te pliki lub katalogi, które system pozwala usunąć)
 

dla Visty
C:UsersnameusersAppDataRoamingAutodesk wszystkie katalogi mające nazwe Vault
dla Xp

C:Document&SettingsAll UsersAutodeskVaultServer

Można już wtedy instalować poniownie ADMS Console 2009

 

W sprawie nadawanie hasła dostępu do ADMS (przy instalacji), zaleca się pozostawić wszystko bez zmian.

Można natomiast nadać hasło dostępu do logowania się do ADMSa, przy pobieraniu bibliotek Content Center w Inventorze. Wystarczy w ADMS Console, menu Narzędzia > Administracja >zakładka zabezbpieczenia > Użytkownicy > dodać użytkownika lub zmienić użytkownika „Administrator” dodając mu hasło dostępu
 

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.