AUTODESK INVENTOR SUITE 2009

Problem

PROBLEM:

Pod systemem VISTA 64bity występuje problem z instalacją SP1 dla programu INVENTOR SUITE 2009. Błą związany z brakiem uprawnień nawet mimo rozpoczęcia instalacji z poziomu konta z uprawnieniami administratora.

Rozwiązanie

SPECYFIKA PROBLEMU ||

W systemie VISTA zdefiniowane są zwiększone zasady zabezpieczeń w porównaniu do wcześniejszych systemów.

W związku z tym, że:

  1. niemal każdy użytkownik komputera pracuje na główny koncie systemowym powstałym podczas instalacji systemu,
  2. konta te mają uprawnienia administratora
  3. do tej pory każdy program, który jest uruchamiany bądź uruchamia się sam [wirus, trojan itp], ma uprawnienia identyczne z uprawnieniami użytkownika, w danej chwili zalogowanego na komputerze, 

Powyższe powoduje, że jeden nieostrożny użytkownik może wyrządzić znaczne szkody na swoim komputerze jak i w środowisku sieciowym. W celu wyeliminowania tego problemu w systemach VISTA wprowadzono konieczność potwierdzania przez każdy program potrzby skorzystania z uprawnień administracyjnych.

ROZWIĄZANIE

  1. użytkownik może instalować poprawkę SP1 dla INVENTORA 2009 zarówno z konta administratora jak i z konta użytkownika z ograniczonymi uprawnieniami
  2. niezależnie od typu konta użytkownik musi jednak uruchamiać instalatora poprzez funkcję dostępną pod PRAWYM klawiszem myszki , o nazwie „URUCHOM JAKO”
  3. W oknie dialogowym URUCHOM JAKO należy wybrać domyślne konta administratora lub też innego użytkownika z uprawnieniami administratora.
  4. Warunkiem zadziałania powyższej instrukcji jest obecność niepustego hasła administratora.

 

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.